Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ γυναίκες-Γκρέιβς

Ο Ολυμπιακός συνέτριψε με νταμπλ σκορ 83-40 τον ΠΑΟΚ, στην αίθουσα 5 του βοηθητικού του ΣΕΦ, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, το μεσημέρι του Σαββάτου (19/10).

Οι “ερυθρόλευκες” πήραν εύκολα διψήφιο προβάδισμα από την πρώτη κιόλας περίοδο (25-14), πραγματοποίησαν ένα φοβερό δεύτερο ημίχρονο (επιμέρους 42-15) και έφτασαν άνετα σε μια ακόμα νίκη εντός των συνόρων.

Ο Ολυμπιακός έκανε το 2/2 στο πρωτάθλημα με δύο νταμπλ σκορ, αφού στην πρεμιέρα είχε επικρατήσει με 100-48 του ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ και στην πρεμιέρα του Eurocup διέλυσε με 70-41 τη βελγική Ναμούρ!

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 83-40
Διαιτητές: Κώτσου, Ασημακάκη, Ροδίτης
Δεκάλεπτα: 25-14, 41-25, 64-33, 83-40
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Παντελάκης): Τόμας 10, Σταμάτη 6(2), Αυτζή, Παυλοπούλου 3, Νικολοπούλου 2, Σωτηρίου 5, Γκρέιβς 15, Γέμελος 19(2), Γιουρτσένκοβα 11, Κοσμά, Σταμολάμπρου 12(1).
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Καρλάφτη 4(1), Λύμουρα 9(2), Κωτούλα 5(1), Σύρρα 2, Μπουτσούκη, Ταρπάγκου 2, Κουμαντσιωτου, Καρακούλα, Τζέλου, Μούλιγκαν 12, Βαϊολετάμα 6, Κιλαζίδου.

Νικολοπούλου

Το αυριανό πρόγραμμα – Κυριακή 20 Οκτωβρίου

Μοσχάτου 13.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Νίκη Λευκάδας Καρακάσης-Καμήτσος-Μακρόπουλος (Ελευθεριάδης)

Αγ. Δημητρίου (Νέο) 14.00 Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΠΑΣ Γιάννινα Κατραχούρας-Καρανικόλα Αλ.-Μαρίγλη (Τζουβάρας)

Μελισσίων 14.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Εσπερίδες Καλλιθέας Αποστολίδης-Φραγκούλη-Τηγάνης (Άκελ)

Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-Χανιά Δαρλαμήτσος-Σοφιανόπουλος-Κανελλόπουλος (Δούκας)

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Σπόρτιγκ Μπούκας-Σπυρόπουλος-Γαρινή (Μουζάκης Στ.)