Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός ταξίδεψε στην Τουρκία για τον αγώνα με τη Χατάι, για την 4η αγωνιστική της Euroleague Γυναικών, αλλά γνώρισε την ήττα με 71-55.

Ο Ολυμπιακός παρουσιάστηκε αρκετά ανταγωνιστικός στην πρώτη περίοδο, στην οποία τελικά έχανε με 16-15, αλλά και στις δύο τελευταίες.

Το παιχνίδι ουσιαστικά χάθηκε για την ομάδα του Γιώργου Παντελάκη στην τρίτη περίοδο, όπου το επιμέρους ήταν 25-13.

Η Χατάι έφτασε στην εύκολη επικράτηση με 71-55 και παράλληλα βελτίωσε το ρεκόρ της σε 2-2, ενώ ο Ολυμπιακός ακόμα ψάχνει την πρώτη του νίκη στην Euroleague Γυναικών.

Κορυφαία για τις νικήτριες ήταν η Χιντ Αμπντελκάντερ με 21 πόντους ενώ από κοντά ήταν και η Γκλόρι Τζόνσον με 17.

Για τον Ολυμπιακό κορυφαία ήταν η Τζέσικα Τόμας με 14 πόντους, 1 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα σε 27 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 41-28, 56-42, 71-55.