Οι Μιλγουόκι Μπακς έκαναν μια τρομερή ανατροπή στην τελευταία περίοδο (επιμέρους σκορ 32-12) και επικράτησαν με 108-99 των Σάρλοτ Χόρνετς στο Fiserv Forum, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί καταπληκτική εμφάνιση, μετά την ανάληψη της αρχηγίας στο All-Star Game.

O “Greek Freak” μέτρησε 34 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, 3 τάπες και μόνο 2 λάθη σε 37:54 λεπτά συμμετοχής, σουτάροντας 6/8 βολές, 14/19 δίποντα και 0/2 τρίποντα και οδήγησε τα “ελάφια” στην ανατροπή από το 76-87 στο τέλος του τρίτου δωδεκαλέπτου.

Στο μεγάλο ντέρμπι της βραδιάς, οι Χιούστον Ρόκετς επικράτησαν με 121-119 των Τορόντο Ράπτορς στο Toyota Center, με τους Καναδούς να φτάνουν κοντά σε μια επική ανατροπή στο τέλος, αλλά ο Καγουάι Λέοναρντ (32π.) αστόχησε στο τρίποντο της νίκης!

Ο Τζέιμς Χάρντεν… σταμάτησε στους 35 πόντους αυτή τη φορά, έχοντας 15/15 βολές, 7/12 δίποντα και 2/13 τρίποντα!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι πρώτοι σκόρερ και τα highlights των 10 αγώνων που έγιναν τα ξημερώματα του Σαββάτου (26/1) στο ΝΒΑ:

Ορλάντο Μάτζικ-Ουάσινγκτον Γουίζαρντς 91-95 (Βούτσεβιτς 28 – Μπιλ 27)

Μπρούκλιν Νετς-Νιού Γιόρκ Νικς 109-99 (Πίνσον 19 – Μπερκ 25)

Κλίβελαντ Καβαλίερς-Μαϊάμι Χιτ 94-100 (Οσμάν 29 – Γουίνσλοου 27)

Σικάγο Μπουλς-Λος Άντζελες Κλίπερς 101-106 (Λαβίν 29 – Λου Γουίλιαμς 31)

Χιούστον Ρόκετς-Τορόντο Ράπτορς 121-119 (Χάρντεν 35 – Λέοναρντ 32)

Μέμφις Γκρίζλις-Σακραμέντο Κινγκς 96-99 (Κάσπι 18 – Χιλντ 26)

Ντάλας Μάβερικς-Ντιτρόιτ Πίστονς 106-101 (Ντόντσιτς 32 – Γκρίφιν 35)

Μιλγουόκι Μπακς-Σάρλοτ Χόρνετς 108-99 (Αντετοκούνμπο 34 – Μπατούμ 19)

Ντένβερ Νάγκετς-Φίνιξ Σανς 132-95 (Μίλσαπ 20 – Μπούκερ 35)

Γιούτα Τζαζ-Μινεσότα Τίμπεργουλβς 106-102 (Μίτσελ 24 – Τάουνς 33)