Τον τίτλο του πρωταθλητή στο 1ο τουρνουά BASKETGROUND Βίκος Cola – Vikos Cola κατέκτησε η Massage for you που επικράτησε στον τελικό με 66-56 της Ποσειδωνίας. Οι πρωταθλητές εκτός από το τρόπαιο κατέκτησαν και το μεγάλο έπαθλο των 5.000 ευρώ που δίνεται για πρώτη φορά σε τουρνουά μπάσκετ!

Διεξήχθη ένας αγώνας υψηλού επιπέδου, υπήρχαν σκληρές μονομαχίες, κινήσεις-ματ από τους δύο προπονητές, πείσμα, πάθος και δίψα για την κατάκτηση του τροπαίου-επάθλου.

Την μονομαχία των δυο ομάδων παρακολούθησε και ο Παναγιώτης Γιαννάκης, που έχει αφήσει το δικό του αποτύπωμα στο ελληνικό μπάσκετ ως παίκτης αρχικά και ως προπονητής στην συνέχεια…

Ποσειδωνία

Την τρίτη θέση στο 1ο τουρνουά BASKETGROUND Βίκος Cola – Vikos Cola κατέλαβαν οι Cleveland Paralies.

Οι Cleveland Paralies

Το 1ο τουρνουά BASKETGROUND Βίκος Cola – Vikos Cola τίμησε με την παρουσία του και ο αθλητής του Παναθηναϊκού Νίκος Παππάς.