Αιγάλεω

Το Αιγάλεω συνεχίζει να προπορεύεται στον πρώτο όμιλο, μετά και από τη νίκη του επί της Ακράτας με 95-85 εκτός έδρας, ήττα για τον Ηλυσιακό του εξαιρετικού Φώτση, νίκες για Λοκρό, Πρωτέα Γρεβενών, ΠΑΣ Γιάννινα και ΠΣ Ευκαρπίας, στη 18η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Το Αιγάλεω πέρασε από την έδρα της Ακράτας με 95-85, με τον Γκαγκαλούδη να είναι ο πρωταγωνιστής για την ομάδα του με 24 πόντους. Έτσι οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν να βρίσκονται στην πρώτη θέση του πρώτου ομίλου.

Ο Ηλυσιακός γνώρισε την ήττα στην έδρα της Κηφισιάς με 81-64, σε έναν αγώνα που από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε ποια θα είναι η έκβασή του, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 17 πόντους (33-16).

Η πολύ καλή εμφάνιση του Αντώνη Φώτση, ο οποίος σημείωσε 21 πόντους δεν ήταν αρκετή για ναπάρει η ομάδα του κάτι καλύτερο από τον αγώνα.

Στον δεύτερο όμιλο, ο Λοκρός Αταλάντης συνεχίζει να είναι πρώτος μετά και από τη νίκη του επί της Καλλιθέας Ρόδου με 79-64.

Τα αδέφια Μάτου ήταν εξαιρετικά σημειώνοντας 37 πόντους μαζί, 26 ο Ανέστης και 11 ο Άγγελος.

Με νίκες συνέχισαν ο Πρωτέας Γρεβενών και ο ΠΑΣ Γιάννινα στον τρίτο όμιλο, με τον πρώτο να κερδίζει τους Τιτάνες Παλαμά με 88-64 και τον δεύτερο τη Δόξα Λευκάδας με 71-69, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Ο Πρωτέας δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα, κόντρα σοτυς Τιτάνες Παλαμά και έφτασε εύκολα στο τελικό 88-64, με τον Μακρή να σταματάει στους 20 πόντους με τέσσερα εύστοχα τρίποντα.

Από την άλλη ο αγώνας ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Λευκάδας ήταν θρίλερ, με τις δύο ομάδες να παίζουν ένα πολύ κλειστό παιχνίδι, αλλά τους γηπεδούχους τελικά να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα και να παραμένουν στην κορυφή σε ισοβαθμία με τον Πρωτέα.

Τέλος, ντέμρπι ήταν και το “διπλό” της ΠΣ Ευκαρπίας επί του Απόλλων Καλαμαριάς με 84-81, σε έναν αγώνα που οι φιλοξενούμενοι είχαν σε εξαιρετική μέρα τον Χολέβα (20 πόντοι) και τον Βαρίτη (15 πόντοι).

Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική στη Γ’ Εθνική:

1ος Όμιλος

Πέρα – Καλαμάτα 90-56

Εσπερος Πατρών – Αχαγιά 82-80

Κηφισιά – Ηλυσιακός 81-64

Αρης Νικαίας – Ληξούρι 63-55

Ακράτα – Αιγάλεω 85-95

Ιωνικός ΝΦ – Μεγαρίδα 75-71

Λέοντας – Κεραυνός Αιγίου 57-74

 

Φύλλα αγώνα

Ακράτα – Αιγάλεω 85-95

Δεκάλεπτα: 20-21, 43-52, 71-77, 85-95

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Τσιμπούρης

Ακράτα (Ζίζηλας): Γκιζογιάννης 24(1), Ονάσογλου 15(3), Βεσκούκης 5(1), Σίνης 7(1), Αμβραζής 8, Θανόπουλος 10(2), Γκόβας 8(2), Τσιακμάς 8(2),

Αιγάλεω (Ιμπραημάκης): Καλινικίδης 10(2), Καράβολας 18(5), Γκαγκαλούδης 24(4), Ντακούλιας 14, Κούρτης 8(2), Οικονόμου 2, Μπάρδας 11(3), Αγγελόπουλος 8(2).

 

Άρης Νικαίας – Ληξούρι 63-55

Δεκάλεπτα: 5-16, 28-28, 48-36, 63-55

Διαιτητές: Ντάνος, Καρακωνσταντόπουλος

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης 5, Αλσαντζής 2, Αλεξανδρόπουλος 3(1), Βασιλακάκης, Γούνης, Πορτελάνος 7(1), Κρητικός 16(1), Κόλλιας 8, Χατζόγλου 11(3), Σιδέρης, Παπουτσής 11(1).

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 7(1), Αναστασάκης 9, Λαμπρόπουλος, Μαρούλης 8, Τρυφωνόπουλος 8, Σαρίκας 7(1), Ανδρικόπουλος 6(1).

 

Πέρα – Καλαμάτα 90-56

Δεκάλεπτα: 25-16, 49-27, 68-43, 90-56

Διαιτητές: Χριστινάκης, Χουγιάζος

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 1, Θεολογίτης 6 (1), Παπάδης 3 (1), Πεταλάς, Τσιρόπουλος, Τσολάκης 17 (3), Χολέβας 5 (1), Πατσατζόπουλος 13, Πιτούλης 9 (1), Σωτηράκης 18 (2), Μυλωνάκης 5, Ντιφαντής 13.

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 5 (1), Χρονόπουλος, Γκοντόπουλος 15 (2), Πέζος 3, Μαθιόπουλος, Σιδέρης 7 (1), Τζιλιάνος, Καλογερόπουλος 15 (1), Γεωργανάς 2, Γιαννακόπουλος 9 (1).

 

Κηφισιά – Ηλυσιακός 81-64

Δεκάλεπτα: 33-16, 48-37, 63-52, 81-64

Διαιτητές: Μαραμής, Τεφτίκης

Κηφισιά (Κωλέτσης): Μοσχοβίτης 22(2), Μακρυγιάννης 16(3), Χατζηνικόλας 10, Σταθούλης, Πρέκας, Σκούταρης, Δουβλής, Προίσκος 6, Μανούσος 13 (1), Σιούτης 14(2).

Ηλυσιακός (Θωμοπουλος): Γραμματίκας 12(2), Κουρκουτσάκης 9(1), Φώτσης 21(1), Κοψιάς 2, Ζαραϊδώνης 3, Προύντζος 2, Αντωνόπουλος 7(1), Μπουργάνος 8(2), Αγγελόπουλος, Κουσιάντζας.

 

Έσπερος ΑΟΠΑ – Αχαγιά 82-80

Δεκάλεπτα: 21-23, 35-4, 62-57, 82-80

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Μαρινάκης

Έσπερος ΑΟΠΑ (Δεράος): Φραντζής 28(4), Καλογιάννης 5, Βύρλας 12, Ροκανάς 8(1), Βεργανελάκης 8, Σερέτης 2, Μπαρδάκας 6, Δούρος 10(2), Ζαφείρης 3(1), Τόμπρος, Κατσαβόπουλος.

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 20(1), Κωνσταντινόπουλος, Νικολάου 16, Οικονομόπουλος 9(1), Κάλλης 2, Τσάμης 18, Λυμπέρης 8(2), Μακρής 7.

 

Λέοντας – Κεραυνός Αιγίου 57-74

Δεκάλεπτα: 21-16, 37-39, 45-63, 57-74

Διαιτητές:  Χρηστίδης, Ορφανός

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Κουκουλομάτης 16(1), Οικονομάκης 1, Μπιτσάκος 3(1), Μπεκρής 7(1), Μούκας 12(2), Αγγελόπουλος 31(3), Λυμπερέας 4, Τζελέπης, Δημόπουλος, Κάντας, Ράπτης.

 

Βαθμολογία

  1. Αιγάλεω 36
  2. Ιωνικός ΝΦ 34
  3. Μεγαρίδα 32
  4. Αχαγιά 31
  5. Ηλυσιακός 27
  6. Άρης Νικαίας 26
  7. Πέρα 26
  8. Ακράτα 25
  9. Κηφισιά 24
  10. Κεραυνός Αιγίου 23
  11. Ληξούρι 22
  12. Έσπερος Πατρών 22
  13. Καλαμάτα 21
  14. Λέοντας 19

* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο Αχαγιά, Καλαμάτα, Έσπερος Π., Κηφισιά. ** Έχουν δύο αγώνες λιγότερους Ληξούρι και Λέοντας.

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 17/3)

Καλαμάτα – Έσπερος ΑΟΠΑ

Αχαγιά – Κηφισιά

Ηλυσιακός – Άρης Νίκαιας

Λέοντας – Ακράτα

Μεγάριδα – Αιγαλέω

Κεραυνός Αιγίου – Πέρα

Ιωνικός ΝΦ – Λέοντας

 

2ος Όμιλος

Ερμής Σχηματαρίου – Ικαρος Νέας Σμύρνης 79-69

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – ΚΑΠ 73-93

Δειλινό – ΟΦΗ 53-74

Κορωπί – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 84-86

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Μελίσσια 72-67 (παρ.)

Αρης Θήβας – ΒΑΟΛ Χίου 94-73

Λοκρός Αταλάντης – Καλλιθέα 79-64

 

Φύλλα αγώνα

Λοκρός Αταλάντης – Καλλιθέα Ρόδου 79-64

Δεκάλεπτα: 17-14, 37-34, 57-53, 79-64

Διαιτητές: Γαρίνη, Δελαγραμμάτικας

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Μάτος Αν. 26, Μάτος Αγγ. 11(1), Φωτητζόγλου 13, Πάσσας 8, Ψάλτου 7, Δουρούκης 2, Κετέμα 3(1), Παπαηλιού 4, Κεχρής 5(1), Γεωργίου, Πρεφαντής.

Καλλιθέα Ρόδου (Θεοδοσίου): Ματσαμάς 16(3), Κανύχης 9(1), Παναγιωταράκος 7(1), Γυφτάκης 5(1), Μπίλιας 4, Σκορδάλης 11(1), Εκινέ 12.

 

Κορωπί – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 84-86

Δεκάλεπτα: 27-19, 49-36, 73-59, 84-86

Διαιτητές: Πλιάκας, Κοτσώνης

Kορωπί (Κακιούζης): Αγγελόπουλος 5(1), Καμαρινός,Tζαγισβίλι1 , Kαραδολάμης 28(2), Aγόρης 20(2), Φίλα 5(1), Kατσάρης 5, Σβορώνος 6(1),Kουτουφάς 12(1), Χρονόπουλος 2.

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Kαλογερόπουλος 7, Xωματάς 9(1), Τσίρος 10(2), Συγγούνας 16(2), Σταμέλος 3(1),Tύρλας 9, Ζερβός 16, Σιλητζήρης 14(4), Κορομηλάς , Σβαρνάς 2.

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Μελίσσια 72-67 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 14-18, 25-36, 42-51, 57-57 (κ.α.) 72-67

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Κιουλάφας

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Αργυρόπουλος 3(1), Γκόντγουϊν 6, Πρόφκα, Ιμαριάγκμπε, Ζαρμακούπης 18(1), Δρίβας 8(2), Σταύρου, Κανελλόπουλος 12(1), Βαρνάβας 15, Σαρλής 4, Δήμου 7(1).

Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης, Στεργίου 7, Γερμάνης, Οικονομόπουλος, 12(1), Κόντος 10(2), Σοφρωνάς 14(2), Ζήρος 3(1), Τρίχας 3, Καραχάλιος 14, Καραβανάς 6

 

Δειλινό – ΟΦΗ 53-74

Δεκάλεπτα: 12-22, 22-35, 30-54, 53-74

Διαιτητές: Κώτσου, Σκανδαλάκης

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 17(3), Μπορμπίδης 8(1), Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης 2, Στέβοβιτς 3, Λεφής 4, Γρύλλης 1, Εκίζογλου, Κυρίτσι 3(1), Γκουτσίδης 5(1), Σπηλιόπουλος 8.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 3, Κριθινάκης, Πετράκης 17(3), Τσερκιτζόγλο, Καμπάκας, Καρλάφτης, Αντωνόπουλος 14 (1), Πρωτογεράκης 2, Μπουμπάρης 17, Μαλλιαράκης, Καραλής 9, Πάλλης 10.

 

Eρμής Σχηματαρίου – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 79-69

Δεκάλεπτα: 25-16, 42-33, 51-57, 79-69

Διαιτητές: Δεχατσάς, Μαρίγλη

Ερμής Σχηματαρίου (Οικόνομου): Σπηλιώπουλος 3(1), Πανταζής 3, Γκρινιάρης 25, Ετζιάκα 16, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαράντος 10(1), Τσαπρούνης 16, Μαλισιόβας 1, Σαράφογλου, Γιανναλέτσος 5(1).

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Κολοβέρος, Χόρτσας, Ανέστης 6, Σταμάτης 11(3), Μακρυνιώτης, Γιαννακοδήμος 3, Μόσορας 12(1), Μούκας, Μιχαλόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 20(2), Αντωνούσος 7(1), Μπάζιος 6.

 

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – ΚΑΠ 73-93

Δεκάλεπτα: 25-16, 54-45, 62-73, 73-93

Διαιτητές: Φάκαρος, Ασημακάκη

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Κουτσογιάννης): Κουτσογιάννης 6(2), Ξιούρας 5(1), Θεοδωράκος 8(1), Μπάλας, Καραμπέκης 6, Μανιάτης 23(4), Γκιζογιάννης 19(3), Λούκας 6(2).

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Μόκκας 5(1), Βεντουράκης 12(2), Χανιάς 9(2), Βαφιάς 17(3), Χρονόπουλος 29(7), Φασιανός 2, Μαυροειδάκος 8, Παπανίκος 5, Τσιρίμπας, Γαρδέλης, Καρυπίδης 5.

 

Άρης Θήβας – ΒΑΟΛ Χίου 94-73

Δεκάλεπτα: 23-20, 45-33, 70-54, 94-73

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Κούλης

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 16(1), Τζαβίδας, Ματσαγγούρας 5, Γκόλιας, Ντέντα, Παναγιωτίδης 28(4), Καλεμντζάκης 16(3), Χαραλάμπης, Μελετίου, Δαχρεντζής 7(1), Τριανταφύλλου 17, Καδηγιανόπουλος 5(1).

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Φουντουλάκος, Σερέπας, Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας 4, Σαμιώτης 12(1), Αγγελίδης 26(1), Καραφάντης, Τσουρής 9(1), Κουτσαντωνάκης, Τροβάς 10(2), Σουλινάρης 8, Κωνσταντινάκος 2.

 

Βαθμολογία

  1. Λοκρός Αταλάντης 33
  2. Μελίσσια 32
  3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 32
  4. ΟΦΗ 31
  5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 31
  6. Κορωπί 27
  7. Άρης Θήβας 27
  8. Ερμής Σχηματαρίου 26
  9. ΒΑΟΛ Χίου 26
  10. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 24
  11. ΚΑΠ 24
  12. Καλλιθέα Ρόδου 21
  13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 20
  14. Δειλινό 17

* ΟΦΗ, Ίκαρος Νέας Σμύρνης, ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC και Δειλινό έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 17/3)

ΚΑΠ – Δειλινό

ΟΦΗ – Ερμής Σχηματαρίου

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Κορωπί

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου

ΒΑΟΛ Χίου – Μελίσσια

Καλλιθέα Ρόδου – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

Άρης Θήβας – Λοκρός Αταλάντης

 

3ος Όμιλος

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟΚ Βέροιας 91-62

Ολυμπιακός Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης  76-74

Ικαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων 84-69

Πρωτέας Γρεβενών-Τιτάνες Παλαμά 88-64

ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Λευκάδας 71-69

Μαντουλίδης-ΑΟ Καλαμπάκας (ανεβλήθη)

Ρεπό: Νικόπολη Πρέβεζας  

 

Φύλλα αγώνα

Πρωτέας Γρεβενών-Τιτάνες Παλαμά 88-64

Δεκάλεπτα: 12-16, 44-31, 71-43, 88-64

Διαιτητές: Σιταρίδης, Καντερές

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Γρούδος 15, Μαλούτας 7(1), Μιχαηλίδης 12(3), Γιώτας, Κλωνάρας 8, Κολοβός, Συλλάκος, Ταμπακάκος 2, Τακίδης 13(2), Μπόζιαρης 9(2), Μακρής 20(4), Μαλιούρας 2.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς, Χανέλλι 12(1), Ζωιτσάκος 4, Γκογκίδης 22(2), Κατσαδούρος 9(1), Καραϊσκάκης 9(1), Φαλιάκης, Μακρής 6(2), Αρχοντούλης 2, Καραδήμας.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟΚ Βέροιας  91-62

Δεκάλεπτα: 28-15, 52-29, 71-40, 91-62

Διαιτητές: Τζιοπανος Γ., Τσαρδούλιας

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 11(3), Ημερίδης 8(2), Μαρκόπουλος 22(4), Αθανασίου 7(1), Γκαντίδης, Γιαμπατζίδης 9, Χρήστου 2, Ζωιτσούδης 3, Τσελέκης 17, Κουτούλας 12(2).

ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Τρομπούκης 3, Στοϊτσης 16(3), Ντουλαβέρης 2, Γκάνας 10(2), Καραϊσαρίδης 2, Γκίτκος 2, Κασαμπαλής 6, Καραθανάσης 8(1), Γιοβανόπουλος 5(1), Χαραλαμπίδης 8.

 

Ικαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων 87-69

Δεκάλεπτα: 17-19, 41-38, 56-55, 87-69

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης

Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 5(1), Μέξης 4, Βλάχος 34(7), Κολότσιος Β., Αργύρης 11(1), Χατζής 4, Ντούρβας, Τζιοβάρας, Φούντας 16(1), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 13(3).

AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Χρυσής 23(1) , Ζαμπέτης 13, Σαχμπατζίδης, Αντωνίου 1, Νικολάου 2, Πουρνάρας 9, Mάκης 2, Θυμνιός 17, Φίλιος 2, Θώδης, Καννής, Καλφαλίδης,

 

ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Λευκάδας  71-69

Δεκάλεπτα: 27-24, 40-35, 59-49, 71-69

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ., Λουλουδιάδης

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 15(1), Πανάρας 6(1), Tσίρμπας 6(1), Πρέντζας 20(1), Kαραγκιολίδης 4, Mάντζιος Π., Mάντζιος Δ. 14, Πάτρας 6, Πανταζής, Πιστιόλης, Γιωτάκης.

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 19(4), Αναγνωστόπουλος 10(1), Τσιαβές 23, Βαγενάς 8, Γεωργάκης, Μακρόπουλος 2, Τριχόπουλος 7(1), Ζαμπάκης.

 

Ολυμπιακός Βόλου-ΓΑΣ Μελίκη 76-74

Δεκάλεπτα: 21-26, 42-41, 62-60, 76-74

Διαιτητές: Πράττος, Βασιλόπουλος

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 11(3), Μπράμι, Μουστάκας, Ιλτσογλου 15, Μπόγδανος 27(1), Κωστούλας 12, Μπουσκολίτης 1, Σκαμάγκας 9(2), Αναστασόπουλος, Χαρχαρής, Λουλούδης 1.

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 25(4), Μαυρίδης Β. 13, Κυριακού, Σαζακλίδης 3(1), Λέφας 5(1), Μαγαλιός, Καρατζάς 2, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 10(2), Κοτζαμπάσης 15(1), Λαπατούρας, Ρογγότης.

 

Βαθμολογία

  1. Πρωτέας Γρεβενών 31
  2. ΠΑΣ Γιάννινα 31
  3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 30
  4. Δόξα Λευκάδας 29
  5. Εύαθλος Πολυκάστρου 25
  6. Τιτάνες Παλαμά 25
  7. Ικαροι Τρικάλων 24
  8. Ολυμπιακός Βόλου 23
  9. Μαντουλίδης 22
  10. ΓΑΣ Μελίκης 22
  11. ΑΟ Καλαμπάκας 21
  12. ΑΟΚ Βέροιας 20
  13. Νικόπολη Πρέβεζας 18

*Πρωτέας Γρεβενών, Δόξα Λευκάδας, ΑΟΚ Βέροιας, Μαντουλίδης, ΑΟ Καλαμπάκας, Νικόπολη Πρέβεζας και Ικαροι Τρικάλων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 17/3)

ΑΟΚ Βέροιας-Μαντουλίδης

ΑΟ Καλαμπάκας-Ολυμπιακός Βόλου

ΓΑΣ Μελίκης-Ικαροι Τρικάλων

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβενών

Δόξα Λευκάδας-Εύαθλος Πολυκάστρου

Νικόπολη Πρέβεζας-ΠΑΣ Γιάννινα

Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

 

4ος Όμιλος

Μακαμπή-ΜΕΝΤ  78-86

Ασπίδα Ξάνθης-Αστέρας Σίνδου 76-59

ΔΕΚΑ-ΑΟ Πολυγύρου  72-73

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΒΑΟ 58-88

Αίας Ευόσμου-ΓΑΣ Κομοτηνή 75-70

Λεύκιππος Ξάνθης-Ζέφυρος 54-57

Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΣ Ευκαρπίας 81-84

 

Φύλλα αγώνα

Λεύκιππος Ξάνθης-Ζέφυρος 54-57

Δεκάλεπτα: 14-12, 23-25, 39-41, 54-57

∆ιαιτητές: Φακίτσας, Παζώλης

Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης): Κουμπάνης 10, Κάλφας 9(3), Δώδος 5(1), Στεργίου 11(2), Χρήστου 16(5), Κυφωνίδης, Δάτσης, Χατζηαντωνίου, Σταμπουλής 2, Παλλάκης, Στασινόπουλος 1, Σταματέλος.

Ζέφυρος  (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος 6(2), Καλπαξίδης 2, Φαρμάκης , Ματενίδης 3, Γιαννάκης , Τσαμόγλου, Καναράς, Βούλγαρης 3(1), Τσιόγκας 16, Μάρκου 14(4), Ζωγράφος 1, Τσιούντος 12(3).

 

Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΣ Ευκαρπίας 81-84

Δεκάλεπτα: 25-32, 39-43, 54-57, 81-84

Διαιτητές: Φουτζήλας, Δέλλας

Απόλλων Καλαμαριάς (Χατζούλης, Μιχαηλίδης): Κουκουλίδης 15 (4), Αποστόλου, Μαχαιριανάκης 19 (3), Μύθιλλος 2, Σαμαράς 9 (2), Αγραφιώτης 20 (5), Μόρας 2, Ακριτίδης 10, Αθαναηλίδης 4.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 10 (1), Πρεδάρης, Κιούρκας 8 (1), Γκαβέζος Άρ. 4, Βαρίτης 15 (3), Χολέβας 20 (3), Απιδόπουλος, Πλεξίδας 12 (2), Τσελεντάκης, Γκαβέζος Αν. 8, Κοσμίδης 7 (1).

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΒΑΟ 58-88

Δεκάλεπτα: 18-24, 38-45, 48-62, 58-88

Διαιτητής: Χατζηκώστας, Τοπαλίδης

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος, Τσοπουρίδης): Σερέτης 4, Σούρλας, Φιλοξενίδης 15(2), Τσιγγελίδης 6, Μουλίκας 2, Κασσαμανώλης, Κουτζούχας 4, Μπακρατσάς 2, Τεζετζίδης 6, Ζάχαρης 8, Τογανίδης 11, Τσότικας.

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Λεπτοκαρίδης 13(1), Μπαγκντασαριάν, Πετρίδης 10(1), Τζουβάρας 13(3), Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 9(1), Χότζα 14, Μαδεμλής 13, Πισιώτης, Βουνάκης 14(2), Πυδαράκης, Καδηγιαννάκης 2.

 

Βαθμολογία

  1. ΠΣ Ευκαρπίας 34
  2. ΓΑΣ Κομοτηνή 31
  3. ΑΟ Πολυγύρου 30
  4. Ζέφυρος 29
  5. Λεύκιππος Ξάνθης 28
  6. Αίας Ευόσμου 28
  7. ΜΕΝΤ 28
  8. ΔΕΚΑ 27
  9. Ασπίδα Ξάνθης 27
  10. ΒΑΟ 25
  11. Απόλλων Καλαμαριάς 25
  12. Αστέρας Σίνδου 25
  13. Μακαμπή 23
  14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 18

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 17/3)

ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης

Αστέρας Σίνδου-ΔΕΚΑ

ΑΟ Πολυγύρου-ΠΟ Νέων Μουδανιών

ΒΑΟ-Αίας Ευόσμου

Ζέφυρος-ΓΑΣ Κομοτηνή

ΠΣ Ευκαρπίας-Μακαμπή

Λεύκιππος Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.