Ρεάλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν απίστευτη κόντρα στη Χίμκι και πήρε μία μεγάλη νίκη με 104-76, στην 9η αγωνιστική της Euroleague.

Η Ρεάλ Μαδρίτης από την αρχή της αναμέτρησης ήταν καταιγιστική, δείχνοντας επιβάλλοντας τον ρυθμό της και ανάγκασε τη Χίμκι απλά να την ακολουθήσει.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με την ομάδα του Πάμπλο Λάσο στο +6 (31-25), ενώ η εικόνα της έγινε ακόμα καλύτερη στη συνέχεια. Το ημίχρονο βρήκε τη “Βασίλισσα” στο +23 (65-41) και ουσιαστικά είχε βάλει τέλος σε όποιες βλέψεις είχε η Χίμκι.

Ο Άντονι Ράντολφ έκανε ένα εκπληκτικό παιχνίδι, με 19 πόντους (5/6 τριπ), ενώ συνολικά οι παίκτες της Ρεάλ Μαδρίτης σούταραν με 59,1% (13/22), πίσω από την γραμμή των 6,75μ.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ακόμα περισσότερο την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα και τελικά πήραν μία πολύ άνετη νίκη με 104-76.

Με αυτήν τη νίκη της η Ρεάλ έπιασε στη βαθμολογία την ομάδα του Ρίμας Κουρτινάιτις, καθώς αμφότερες έχουν 6-3.

Τα δεκάλεπτα: 31-25, 65-42, 92-56, 104-76.