Οι Ιντιάνα Πέισερς είχαν επτά παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων και πέτυχαν σπουδαίο διπλό (100-110) στην έδρα των Χιούστον Ρόκετς. Κορυφαίος όλων ο Βίκτορ Ολαντίπο με 24 πόντους (9/18 σουτ), 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Από την πλευρά των ηττημένων, ο Τζέιμς Χάρντεν είχε 17 πόντους και 10 ασίστ, ενώ πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο… πενταδάτος Καρμέλο Άντονι, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 16 πόντους (2/3 δίποντα, 4/6 τρίποντα) και 5 ριμπάουντ.

Το δεύτερο φιλικό ματς της ημέρας εξελίχθηκε σε… θρίλερ με τους Λος Άντζελες Λέικερς να επικρατούν στο τέλος των Σακραμέντο Κινγκς με σκορ 128-123, έχοντας τον Μπράντον Ίνγκραμ σε εξαιρετική κατάσταση αγωνιζόμενος μάλιστα στη θέση του πλέι μέικερ!

Ο νεαρός άσος των “λιμνανθρώπων” τελείωσε το ματς με 31 πόντους (11/15 βολές, 10/14 δίποντα), 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 μπλοκ σε μόλις 18 λεπτά συμμετοχής!

Ο ΛεΜπρον Τζέιμς είχε 18 πόντους (6/6 βολές. 6/9 δίποντα), 3 ριμπάουντ και 4 ασίστ σε 16 λεπτά, ενώ από την πλευρά των Κινγκς δεν αγωνίστηκε ο Κώστας Κουφός, o οποίος θα μείνει εκτός δράσης για περίπου 10 μέρες λόγω ενός μικροτραυματισμού.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι πρώτοι σκόρερ στα δύο σημερινά ματς της preseason του ΝΒΑ:

Χιούστον Ρόκετς-Ιντιάνα Πέισερς 100-110 (Χάρντεν 17π., 10 ασ., Άντονι 16-Ολαντίπο 24)

Λος Άντζελες Λέικερς-Σακραμέντο Κινγκς 128-123 (Ίνγκραμ 31, Τζέιμς 18-Μπάγκλεϊ 19)

Δείτε video με τα highlights των Ίνγκραμ, Τζέιμς, Μπάγκλεϊ, Ολαντίπο και Άντονι!