Καφέδες και νερά πέταξαν οπαδοί μετά τη λήξη του αγώνα ΑΕΚ-ΠΑΟΚ προς το μέρος του προπονητή του ΠΑΟΚ, Άρη Λυκογιάννη, του Θανάση Χατζόπουλου κι άλλων ανθρώπων του ΠΑΟΚ που πήγαιναν προς τα αποδυτήρια.

Η επέμβαση των ανθρώπων ασφαλείας της ΑΕΚ, απέτρεψε… τη σωματική επαφή.

Τα μέλη του ΠΑΟΚ, περίμεναν την αποχώρηση των οπαδών από το γήπεδο, ώστε να κατευθυνθούν τελικά προς τα αποδυτήρια.

Κι όλα αυτά, σε αγώνα κεκλεισμένων των θυρών…

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Άρης Λυκογιάννης, τόνισε στη συνέντευξη Τύπου τα παράπονά του για τη διαιτησία.

Όχι μόνο για τη φάση με το καλάθι του Λοβ που δεν μέτρησε, αλλά και για το πρώτο ημίχρονο.

Συγκεκριμένα είπε:

“Η αντιμετώπιση που είχαμε από τους δύο από τους τρεις διαιτητές στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν ισάξια. Οι βολές ήταν 18-8 και γενικά γνώμη μου είναι ότι δεν αντιμετωπιστήκαμε με τον ίδιο τρόπο με τον αντίπαλο.

Οι διαιτητές παρά το γεγονός ότι πρόκειται για προημιτελικά και στη συνέχεια έγινε φάουλ δεν πήγαν στο Instant replay.

O κ.Κορομηλάς μου είπε: Είμαι 100% σίγουρος δεν χρειάζεται να το δω.

Το βράδυ, αφού είναι 100% σίγουρος ο φίλος μου ο Ηλίας, ας μας πει.

Εμείς δεν θα κάνουμε ένσταση για αυτήν τη φάση.

Αλλά αυτό το άμοιρο το μπασκετάκι, γιατί άμοιρο έχει καταντήσει, δεν χρειάζεται κοπάνημα απ’ όλους. Δυστυχώς σε αυτή τη χώρα, δεν παίρνουμε κανένα παράδειγμα.

Δεν καταλαβαίνουμε ότι έχουμε φτάσει στον πάτο του βαρελιού” κατέληξε ο Λυκογιάννης.

ΚΑΕ ΠΑΟΚ: Ντροπή! (video)