Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Ιωνικός και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο απέναντι στη Λάρισα της οποίας επικράτησε με 97-76 εκτός έδρας στην 7η αγωνιστική της Stoiximan Basket League .

Στο ντεμπούτο του Λουκά Μαυροκεφαλίδη αλλά και του Τζόναθαν Έλμορ, με την ομάδα του Βαγγέλη Αγγέλου, οι φιλοξενούμενοι είχαν εντυπωσιακά ποσοστά, ειδικά στην αντίπαλη ρακέτα από όπου είχαν 28/41 προσπάθειες!

Η Λάρισα ερχόταν από την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επί του ΠΑΟΚ εκτός έδρας, έπαιζε τον πρώτο φετινό (!) εντός έδρας αγώνα της, αλλά η αδυναμία της στη ρακέτα ήταν αισθητή.

Από τη δεύτερη περίοδο κιόλας, είδε τον Ιωνικό να πηγαίνει σε διψήφια διαφορά δίχως να καταφέρει να τη μειώσει.

Το ημίχρονο τελείωσε με 55-41 για τον Ιωνικό, που πήγε στο +19 , 75-56, λίγο πριν τελειώσει η πρώτη περίοδος, προσπέρασε τους 20 μετά από 33 λεπτά για το 82-60 κι έφτασε στη μέγιστη τιμή της, τους 28, 97-79 με 93 δευτερόλεπτα για την ολοκλήρωση του αγώνα!

Η ομάδα του Βαγγέλη Αγγέλου είχε πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων:

Ο Άνταμ Σμιθ πέτυχε 19, ο Τζέρεμι Χόλογουελ 18, ο Νίκος Χουγκάζ 13, ο Τζόναθαν Έλμορ 12 και ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης 11.

Για τη Λάρισα ο Τζέρι Σμιθ πέτυχε 22 με 7/10 σουτ, 14 ο Κεν Μπράουν και 13 ο Τζέιμς Γουέμπ.

Ο Ντέβιον Μπέρι έκανε το ντεμπούτο του και είχε 0/2 σουτ σε 11:40 συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 22-24, 41-55, 58-75, 76-97