ΤΣΣΚΑ

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας φαίνεται να άφησε πίσω της την ήττα από την Ενισέι, καθώς νίκησε εύκολα την Πάρμα (89-74), ενώ νίκη σημείωσε και η Αναντολού Εφές, επί της Ορμάν Σπορ (93-82), στην πρεμιέρα της στο τουρκικό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη εμφανίστηκε βελτιωμένη στο δεύτερο της αγώνα στη VTB League και επικράτησε της Πάρμα με 89-74.

Ο Μάικ Τζέιμς ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης της ΤΣΣΚΑ με 25 πόντους, έχοντας για συμπαραστάτη τον Γουίλ Κλάιμπερν με 18 πόντους και 7 ριμπάουντ. Επίσης, θετικοί ήταν οι Κάιλ Χάινς (11 π.) και Γιάνις Στρέλνιεκς (10 π.).

Πλέον η ΤΣΣΚΑ Μόσχας στρέφει την προσοχή της στην πρεμιέρα της Euroleague, στην οποία θα αντιμετωπίσει τη Βαλένθια (04/10, 22:00) στην Ισπανία.

Τα Δεκάλεπτα: 20-23, 41-39, 60-59, 89-74

Τα highlights της ΤΣΣΚΑ Μόσχας και του Μάικ Τζέιμς:

Άνετα στην πρεμιέρα η Εφές

Εφές

Η Αναντολού Εφές χρειάστηκε ένα καλό δεκάλεπτο και συγκεκριμένα το τρίτο για να κάμψει την αντίσταση της Ορμάν Σπορ.

Στην τρίτη περίοδο το επιμέρους σκορ ήταν 30-18 υπέρ της φιναλίστ της περυσινής Euroleague και εν τέλη πήρε τη νίκη με 93-82.

Κορυφαίος για την ομάδα του Εργκίν Αταμάν ήταν ο Ροντρίγκ Μπομπουά με 22 πόντους (4/6 τριπ.), με δεύτερο καλύτερο τον Τολγκά Γκετσίμ με 14.

Πλέον, η Εφές σκέφτεται μόνο την αναμέτρηση με την Μπαρτσελόνα (04/10, 20:30) για την πρώτη αγωνιστική της Euroleague.

Τα Δεκάλεπτα: 27-19, 49-43, 79-61, 93-82