Στην αμυντική αδυναμία του Παναθηναϊκού στο δεύτερο ημίχρονο, απέδωσε την ήττα από την Άλμπα Βερολίνου, με 74-65, ο Άαρον Γουάιτ.

Ο μοναδικός διψήφιος σκόρερ του Παναθηναϊκού στο Βερολίνο, με 14 πόντους, Άαρον Γουάιτ, δήλωσε έπειτα από τον αγώνα:

”Δεχτήκαμε πολλά τρίποντα, ο αντίπαλος πήρε πολλά επιθετικά ριμπάουντ, στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχαν σχεδόν 50 πόντους, η άμυνα ήταν ο λόγος που χάσαμε”.

Και συνέχισε.

”Πέρασαν τρεις εβδομάδες από το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, αρκετοί παίκτες διαγνώστηκαν θετικοί στον κορονοϊό, αλλά δεν είναι δικαιολογία αυτό.

Ακολουθούν πολλοί αγώνες και πρέπει να παρουσιαστούμε έτοιμοι, να βρούμε τον ρυθμό που είχαμε πριν από τη διακοπή”.