Αυτήν τη φορά η Αρμάνι Μιλάνο καθάρισε αμέσως τον ημιτελικό με τη Βενέτσια στα playoffs του Πρωταθλήματος Ιταλίας και με 99-65 έκανε το 2-0 στις νίκες!

Στον τελευταίο της αγώνα πριν από το Final 4 της Euroleague, η Αρμάνι Μιλάνο έδειξε τη συγκέντρωση που χρειαζόταν απέναντι στη Βενέτσια, τη συνέτριψε με 99-65 κι απέχει πλέον μια νίκη από την πρόκρισή της στον τελικό των playoffs.

Μετά το αγχωτικό 81-79 του πρώτου αγώνα, η ομάδα του ‘Ετορε Μεσίνα έκανε επίδειξη ισχύος και από το πρώτο δεκάλεπτο κυριάρχησε πλήρως!

Ο Μάλκολμ Ντιλέινι είχε 12 πόντους από την πρώτη περίοδο όπου η ομάδα του προηγήθηκε 23-7, και 20 πόντους -με τους οποίους τελείωσε- στο 54-29 του ημιχρόνου!

Ο Σέρχιο Ροντρίγκεθ πέτυχε 14 πόντους κι έδωσε 7 ασίστ ενώ από 12 πόντους είχαν ΛεΝτέι και Ρολ.

Η Βενέτσια, δίχως τον Μάικ Μπράμος, είχε 4/27 τρίποντα!

Τα δεκάλεπτα: 23-7, 54-29, 77-52, 99-65