Να και μια πρωτιά που δεν είναι και τόσο τιμητική για τον rookie-θαύμα του ΝΒΑ, Λούκα Ντόντσιτς! Ο Σλοβένος γκαρντ των Ντάλας Μάβερικς αποβλήθηκε με δύο τεχνικές ποινές στην ήττα του Ντάλας στην Ιντιάνα από τους Πέισερς!

Ο Λούκα Ντόντσιτς δέχτηκε μια τεχνική ποινή στο πρώτο ημίχρονο κι ήλθε μια φάση στην τρίτη περίοδο στον αγώνα της Ιντιάνα, όπου προφανώς εκνευρισμένος, κλώτσησε την μπάλα!

Ο κανονισμός είναι σαφής: τεχνική ποινή, μόνο που επειδή ήταν η δεύτερη, ο Ντόντσιτς αποβλήθηκε από τον αγώνα κι έμεινε στους οκτώ πόντους. Οι Πέισερς πήραν τη νίκη με 111-99.

Δείτε την κλωτσιά του Ντόντσιτς στην μπάλα και την αποβολή του στο κεντρικό video.

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΝΕΑ

Βίρτους Μπολόνια: Απορρίφθηκε η έφεση για Τεόντοσιτς

Απορρίφθηκε η έφεση της Βίρτους Μπολόνια για την ποινή αποκλεισμού δύο αγωνιστικών στον Μίλος Τεόντοσιτς, για τη συμπεριφορά του στον αγώνα με την Εφές,...