Ο Κάρλος Αλοθέν

Την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμους φιλικούς αγώνες πέτυχε το μεσημέρι του Σαββάτου η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία επικράτησε με 91-75 της Σαραγόσα.

Με τον Φακούντο Καμπάτσο κανονικά στη σύνθεσή της, η ομάδα του Πάμπλο Λάσο έκανε μια καλή προπόνηση για τα επίσημα, τα οποία αρχίζουν το επόμενο Σάββατο με το Super Copa της Liga Endesa.

Δείτε ένα απίθανο καλάθι του Φακούντο Καμπάτσο

Η Ρεάλ είχε διαρκώς το προβάδισμα, η Σαραγόσα έμεινε κοντά μέχρι το δεύτερο ημίχρονο κι αφού συνήλθε από το αρχικό 16-4 της Ρεάλ Μαδρίτης.

Με πολυφωνία από το μεγάλο βάθος που έχει στον πάγκο, η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν καταιγιστική στο δεύτερο ημίχρονο.

Δείτε ένα τρίποντο του Τζέφρι Τέιλορ

Η διαφορά έφτασε έως τους 23 πόντους για τη Ρεάλ Μαδρίτης, 89-66 με τέσσερα λεπτά για τη λήξη.

Η Σαραγόσα μείωσε στους 16 με επιμέρους 9-2 στο τελευταίο τετράλεπτο.