Διακόπηκε πριν αρχίσει το β’ δεκάλεπτο ο αγώνας μεταξύ Ηρακλή-Απόλλωνα Πάτρας, λόγω έντασης από μερίδα φιλάθλων των γηπεδούχων που τα έβαλαν με τον πρόεδρο της ΚΑΕ Ηρακλής, Θόδωρο Δρακόπουλο.

Οι ύβρεις και τα συνθήματα, καθώς και η ένταση πίσω από τον πάγκο του Ηρακλή, στο Ιβανώφειο, θορύβησαν τους διαιτητές που διέκοψαν τον αγώνα, λόγω και της έντονης οσμής από δακρυγόνα που έπεσαν έξω από το κλειστό του Ηρακλή.

Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι δυνάμεις της αστυνομίας έριξαν τα δακρυγόνα όταν έφτασαν έξω από το Ιβανώφειο, οι οργανωμένοι φίλαθλοι του Ηρακλή, οι οποίοι καταλογίζουν πολλά στη διοίκηση του Δρακόπουλου.

Εντός του γηπέδου, έπειτα από ολιγόλεπτες διαπραγματεύσεις, οι διαιτητές αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια και ακολούθησαν οι δύο ομάδες.

Στο σημείο της διακοπής ο Απόλλωνας Πάτρας είχε προβάδισμα 26-20.

Ο αγώνας άρχισε μετά από αρκετή ώρα κι ενώ αποχώρησε από το κλειστό ο Θόδωρος Δρακόπουλος. Στο ημίχρονο ο Απόλλωνας Πάτρας προηγείται με 49-36.