Η Ιρόνι Νες Ζιόνα από το Ισραήλ, είναι η αντίπαλος του Ηρακλή στον νοκ άουτ προημιτελικό του FIBA Europe Cup  την Παρασκευή (26/3, 19:00) με έπαθλο το εισιτήριο για το Final 4!

Οι Ισραηλινοί επιβεβαίωσαν την υπεροχή τους στον αγώνα με την Κιέβ Μπάσκετ από την Ουκρανία, στον αγώνα της Τετάρτης (24/03) και νίκησαν με 90-76 στο Ντεν Μπος.

Έπρεπε να κάνουν βέβαια το τέλειο δεκάλεπτο, στην τρίτη περίοδο όπου με επιμέρους σκορ 29-8 ανέτρεψαν το εις βάρος τους 36-44 του ημιχρόνου!

Ο Κολομβιανός Μπράλαν Άνγκολα (κεντική φωτογραφία) πέτυχε 21 πόντους και ο Πάτρικ Μίλερ πρόσθεσε άλλους 20 πόντους για την Ιρόνι Νες Ζιόνα.