Στη δημιουργία κινήτρου με το στόχο που έβαλαν στο ημίχρονο, στάθηκε για τους παίκτες του στον Παναθηναϊκό ο Όντεντ Κάτας, έπειτα από τη νίκη, με 74-68 επί του Περιστερίου του μεσημέρι της Δευτέρας.

Ο Ισραηλινός προπονητής του Παναθηναϊκού, παραδέχτηκε ότι η ομάδα του δεν παρουσιάστηκε έτοιμη, όμως με το κίνητρο που τέθηκε στην ανάπαυλα, βρήκε τρόπο να γυρίσει τον αγώνα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Όντεντ Κάτας έπειτα από τον αγώνα στο Περιστέρι:

“Ήταν πολύ σκληρό παιχνίδι για μας ωστόσο πρέπει να αποδώσουμε τα εύσημα στο Περιστέρι που έκανε καλό ματς. Ήταν δύο διαφορετικά ημίχρονα για μας.

Στο πρώτο δεν παρουσιαστήκαμε έτοιμοι απέναντι στην επιθετικότητα.

Δεν ήμασταν σωστά προετοιμασμένοι όπως πριν από κάθε παιχνίδι.

Κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας του ημιχρόνου, βάλαμε έναν στόχο στα αποδυτήρια. Να μην δεχθούμε περισσότερους από 30 πόντους.

Τα πήγαμε καλύτερα και δεχθήκαμε μόλις 23 πόντους ωστόσο έτσι πρέπει να παίζουμε συνέχεια στην άμυνα. Από τη στιγμή που παίξαμε καλά στην άμυνα, πήραμε και αυτοπεποίθηση στην επίθεση.

Στο τέλος δείξαμε χαρακτήρα, αλλά το θέμα είναι να δείχνουμε τον ίδιο χαρακτήρα και όταν ξεκινάμε τα παιχνίδια”.

Δείτε τις δηλώσεις που έκανε ο Ισραηλινός προπονητής του Παναθηναϊκού στην κάμερα της ΕΡΤ:

Τα highlights του Περιστέρι-Παναθηναϊκός (video)

Περιστέρι-Παναθηναϊκός: Τρίποντο από το κέντρο στη λήξη του δεκαλέπτου ο Σαλούστρος! (video)

Τα είπαν Μανωλόπουλος, Αλβέρτης Διαμαντίδης (pics)

Περιστέρι: Εκτός 12άδας ο Καράμπελας λόγω ενοχλήσεων