Λυκογιάννης

Ο Άρης Λυκογιάννης μίλησε στην επίσημη ιστοσελίδα του ΠΑΟΚ για τον επικείμενο αγώνα με το Περιστέρι (03/01, 17:00).

Ο προπονητής των “ασπρόμαυρων” επισήμανε ότι η ομάδα του πρέπει να είναι συγκεντρωμένη και στα 40 λεπτά του αγώνα αν θέλει να πάρει τη νίκη κόντρα στο σύνολο του Αργύρη Πεδουλάκη.

Συγκεκριμένα ανέφερε:

“Αρχικά να ευχηθούμε καλή χρονιά με υγεία σε όλους. Ξεκινάμε την νέα χρονιά με ένα δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι. Παίζουμε με μία ομάδα που έχει μεγάλη ποιότητα, βαθύ ρόστερ και πολύ υψηλούς στόχους.

Το γεγονός ότι προέρχεται από μία περίοδο με όχι και τόσο καλά αποτελέσματα, κάνει αυτό το παιχνίδι ακόμη πιο δύσκολο για εμάς, γιατί περιμένουμε ότι θα βγάλουν μία αντίδραση, πολύ περισσότερο από την στιγμή που παίζουν στο γήπεδό τους.

Είναι ένα παιχνίδι που πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για 40 λεπτά και στο αμυντικό κομμάτι και σε αυτά που θέλουμε να κάνουμε στην επίθεση. Πρέπει να ελέγξουμε το ρυθμό και τα ριμπάουντ, έτσι ώστε να είμαστε ανταγωνιστικοί και να έχουμε πιθανότητες να κερδίσουμε”.