Καταιγιστικός ο Χολαργός νίκησε το βράδυ της Τετάρτης με 85-57 τον Εθνικό Πειραιά και με 3-2 νίκες πήρε την πρόκριση για τον τελικό ανόδου στη BasketLeague, με αντίπαλο τον Απόλλωνα Πάτρας! Η ομάδα του Στέργιου Κουφού, χρειάζεται μια νίκη για να εξασφαλίσει την ιστορική άνοδο!

www.allstarbasket.grΆλλη μια ομάδα των βορείων προαστίων της Αττικής φλερτάρει με τη συμμετοχή της στη μεγάλη κατηγορία του ελληνικού μπάσκετ! Ο Χολαργός νίκησε με 85-57 τον Εθνικό Πειραιά στο κλειστό “Αντώνης Τρίτσης” του Χολαργού, έκανε το 3-2 στις νίκες και προκρίθηκε στον τελικό ανόδου στην Stoiximan.grBasketLeague.

www.allstarbasket.grΟι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί, προηγήθηκαν 26-9 στην πρώτη περίοδο, 48-22 στο ημίχρονο, 64-40 στην τρίτη περίοδο κι ολοκλήρωσαν πανηγυρικά τη σειρά.

Αντίπαλος της ομάδας του Στέργιου Κουφού θα είναι ο Απόλλωνας Πάτρας επί του οποίου ο Χολαργός προηγείται με 2-0 νίκες από την κανονική περίοδο!

Αυτό σημαίνει ότι θέλει απλώς μια νίκη για να εξασφαλίσει την πρώτη άνοδο της ιστορίας της στην μεγαλύτερη κατηγορία!

www.allstarbasket.grΜάλιστα ο Χολαργός έχει το πλεονέκτημα έδρας, γεγονός που σημαίνει ότι ο πρώτος τελικός θα γίνει στο “Αντώνης Τρίτσης”.

Πιθανότατα θα διεξαχθεί το Σάββατο, αλλά αναμένεται ο ορισμός του αγώνα από την ΕΟΚ.