Γιάννης

Με κορυφαίο τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μιλγουόκι Μπακς επιβλήθηκαν άνετα με 107-96 των Μπρούκλιν Νετς στο Game 4 και ισοφάρισαν σε 2-2 τη σειρά των ημιτελικών της Ανατολής Περιφέρειας του NBA!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μέτρησε 34 πόντους (5/10 βολές, 13/21 δίποντα, 1/5 τρίποντα), 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 τάπα και 5 λάθη σε 38:20 λεπτά.

Ο Κρις Μίντλετον είχε 19 πόντους και 8 ασίστ, ο Τζρου Χόλιντεϊ 14 πόντους και 9 ασίστ και ο Πι Τζέι Τάκερ 13 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 3:49 λεπτά και δεν επιχείρησε σουτ.

Για τους Νετς, που έπαιξαν ξανά χωρίς τον τραυματία Τζέιμς Χάρντεν, ο Κέβιν Ντουράντ μέτρησε 28 πόντους (9/10 βολές, 8/17 δίποντα, 1/8 τρίποντα), 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 τάπα, 1 κλέψιμο και 5 λάθη σε 41 λεπτά, ενώ ο Κάιρι Ίρβινγκ πέτυχε 11 πόντους με 5/11 σουτ σε 17 λεπτά, αφού τραυματίστηκε στο πρώτο ημίχρονο και αποχώρησε.

Ο Μάικ Τζέιμς είχε 5 πόντους με 2/6 σουτ και 3 ασίστ σε 20 λεπτά.

Ο Ίρβινγκ υπέστη διάστρεμμα στον δεξιό του αστράγαλο λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, αφού πάτησε στο πόδι του Γιάννη και αποχώρησε από τη συνέχεια του αγώνα. Μάλιστα, υπάρχει ανησυχία στους Νετς ενόψει της συνέχειας της σειράς.

Ο τραυματισμός του Ίρβινγκ:

Το πέμπτο ματς θα γίνει τα ξημερώματα της Τετάρτης (16/6) στο Barclays Center του Μπρούκλιν.

Τα δωδεκάλεπτα: 23-26, 53-48, 81-69, 107-96