Γιάννης

Με κορυφαίο τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μιλγουόκι Μπακς (36-22) πέτυχαν 77 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και επικράτησαν εύκολα με 124-117 των Φιλαδέλφια 76ερς (39-20), στο ντέρμπι της Ανατολής.

Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν ξανά στο παρκέ του Fiserv Forum το βράδυ του Σαββάτου (24/4, 22:30, COSMOTE SPORT 4HD).

Οι Μπακς προηγήθηκαν ακόμα και με διαφορά 21 πόντων, ήταν μπροστά στο σκορ και στα 48 λεπτά, όμως χαλάρωσαν στο φινάλε.

O “Greek Freak” μέτρησε 27 πόντους με 10/18 βολές, 7/13 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 16 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 κόψιμο και 3 λάθη.

Ο Κρις Μίντλετον είχε 24 πόντους με 10/16 σουτ, ο Μπόμπι Πόρτις 23 πόντους με 5/5 τρίποντα, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 1 λεπτό και έκανε 1 λάθος.

Από την πλευρά των ηττημένων, ο Τζοέλ Εμπίντ είχε 24 πόντους με 9/21 σουτ και μόνο 3 ριμπάουντ, ο Σέικ Μίλτον 20 πόντους και ο Τομπάιας Χάρις 18 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 40-26, 77-60, 108-87, 124-117

Τα highlights της αναμέτρησης και οι καλύτερες στιγμές του Γιάννη:

ΠροηγούμενοΑρμάνι Μιλάνο-Μπάγερν Μ.: Η αποβολή του Τρινκιέρι και τα highlights (vids)
ΕπόμενοΜάβερικς-Λέικερς 115-110: Ο Ντόντσιτς χάλασε την επιστροφή του Ντέιβις (vids)