Μπαρτζώκας

Ο Ολυμπιακός νίκησε τη Μονακό με 76-62 και ετοιμάζεται για τον μεγάλο τελικό κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης (21/5, 20:00).

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο τεχνικός του Ολυμπιακού, Γιώργος Μπαρτζώκας, στα αποδυτήρια:

“Συγχαρητήρια για την… απάντησή σας στο δεύτερο ημίχρονο. Αντιπροσωπεύσαμε την ομάδα, το κλαμπ, τον κόσμο με τον καλύτερο τρόπο αυτά τα 20 λεπτά που κυριαρχήσαμε.

Κερδίσαμε με 27-2 στο τρίτο δεκάλεπτο, ρεκόρ για την ιστορία της EuroLeague. Η άμυνα που παίξαμε μας έδωσε αυτοπεποίθηση στην επίθεση. Ήταν κάτι αξιοσημείωτο.

Τώρα ας ηρεμήσουμε, κανένας πανηγυρισμός σας παρακαλώ, έχουμε δύο μέρες να τελειώσουμε τη δουλειά που αρχίσαμε τον Οκτώβρη. Συγχαρητήρια παιδιά”.

Δείτε μέσα από την κάμερα του OlympiacosBC TV τι είπε ο Γιώργος Μπαρτζώκας στους παίκτες του, παρουσία των Πρόεδρων, Παναγιώτη και Γιώργου Αγγελόπουλου, μετά την πρόκριση στον τελικό: