Τα playoffs στο NBA άρχισαν στις 16 Απριλίου, μετά την ολοκλήρωση του play-in tournament και ολοκληρώθηκαν στις 17 Ιουνίου με τους Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς να κατακτούν το πρωτάθλημα.

Το πανόραμα:

 

Τελικοί NBA

 

Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Μπόστον Σέλτικς 4-2

Game 1: 3/6, 04:00 Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Μπόστον Σέλτικς 108-120

Game 2: 6/6, 03:00 Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Μπόστον Σέλτικς 107-88

Game 3: 9/6, 04:00 Μπόστον Σέλτικς-Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 116-100

Game 4: 11/6, 04:00 Μπόστον Σέλτικς-Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 97-107

Game 5: 14/6, 04:00 Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Μπόστον Σέλτικς 104-94

Game 6: 17/6, 04:00 Μπόστον Σέλτικς-Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 90-103

 

Τελικοί Ανατολικής Περιφέρειας

 

Μαϊάμι Χιτ (1)-Μπόστον Σέλτικς (2) 3-4

Game 1: 18/5, 03:30 Μαϊάμι Χιτ-Μπόστον Σέλτικς 118-107

Game 2: 20/5, 03:30 Μαϊάμι Χιτ-Μπόστον Σέλτικς 102-127

Game 3: 22/5, 03:30 Μπόστον Σέλτικς-Μαϊάμι Χιτ 103-109

Game 4: 24/5, 03:30 Μπόστον Σέλτικς-Μαϊάμι Χιτ 102-82

Game 5: 26/5, 03:30 Μαϊάμι Χιτ-Μπόστον Σέλτικς 80-93

Game 6: 28/5, 03:30 Μπόστον Σέλτικς-Μαϊάμι Χιτ 103-111

Game 7: 30/5, 03:30 Μαϊάμι Χιτ-Μπόστον Σέλτικς 96-100

 

Τελικοί Δυτικής Περιφέρειας

 

Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς (3)-Ντάλας Μάβερικς (4) 4-1

Game 1: 19/5, 04:00 Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Ντάλας Μάβερικς 112-87

Game 2: 21/5, 04:00 Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Ντάλας Μάβερικς 126-117

Game 3: 23/5, 04:00 Ντάλας Μάβερικς-Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 100-109

Game 4: 25/5, 04:00 Ντάλας Μάβερικς-Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 119-109

Game 5: 27/5, 04:00 Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Ντάλας Μάβερικς 120-110

 

Ημιτελικοί Ανατολικής Περιφέρειας

 

Μπόστον Σέλτικς (2)-Μιλγουόκι Μπακς (3) 4-3

Game 1: 1/5, 20:00 Μπόστον Σέλτικς-Μιλγουόκι Μπακς 89-101

Game 2: 4/5, 02:00 Μπόστον Σέλτικς-Μιλγουόκι Μπακς 109-86

Game 3: 7/5, 22:30 Μιλγουόκι Μπακς-Μπόστον Σέλτικς 103-101

Game 4: 10/5, 02:30 Μιλγουόκι Μπακς-Μπόστον Σέλτικς 108-116

Game 5: 12/5, 02:00 Μπόστον Σέλτικς-Μιλγουόκι Μπακς 107-110

Game 6: 14/5, 02:30 Μιλγουόκι Μπακς-Μπόστον Σέλτικς 95-108

Game 7: 15/5, 22:30 Μπόστον Σέλτικς-Μιλγουόκι Μπακς 109-81

 

Μαϊάμι Χιτ (1) – Φιλαδέλφια 76ερς (4) 4-2

Game 1: 3/5, 02:30 Μαϊάμι Χιτ-Φιλαδέλφια 76ερς 106-92

Game 2: 5/5, 02:30 Μαϊάμι Χιτ-Φιλαδέλφια 76ερς 119-103

Game 3: 7/5, 02:00 Φιλαδέλφια 76ερς-Μαϊάμι Χιτ 99-79

Game 4: 9/5, 03:00 Φιλαδέλφια 76ερς-Μαϊάμι Χιτ 116-108

Game 5: 11/5, 02:30 Μαϊάμι Χιτ-Φιλαδέλφια 76ερς 120-85

Game 6: 13/5, 02:00 Φιλαδέλφια 76ερς-Μαϊάμι Χιτ 90-99

 

 

Ημιτελικοί Δυτικής Περιφέρειας

 

Μέμφις Γκρίζλις (2) – Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς (3) 2-4

Game 1: 1/5, 22:30 Μέμφις Γκρίζλις-Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 116-117

Game 2: 6/5, 04:30 Μέμφις Γκρίζλις-Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 106-101

Game 3: 8/5, 03:30 Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Μέμφις Γκρίζλις 142-112

Game 4: 10/5, 05:00 Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Μέμφις Γκρίζλις 101-98

Game 5: 12/5, 04:30 Μέμφις Γκρίζλις-Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 134-95

Game 6: 14/5, 05:00 Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Μέμφις Γκρίζλις 110-96

 

Φίνιξ Σανς (1) – Ντάλας Μάβερικς (4) 3-4

Game 1: 3/5, 05:00 Φίνιξ Σανς-Ντάλας Μάβερικς 121-114

Game 2: 5/5, 05:00 Φίνιξ Σανς-Ντάλας Μάβερικς 129-109

Game 3: 7/5, 04:30 Ντάλας Μάβερικς-Φίνιξ Σανς 103-94

Game 4: 8/5, 22:30 Ντάλας Μάβερικς-Φίνιξ Σανς 111-101

Game 5: 11/5, 05:00 Φίνιξ Σανς-Ντάλας Μάβερικς 110-80

Game 6: 13/5, 04:30 Ντάλας Μάβερικς-Φίνιξ Σανς 113-86

Game 7: 16/5, 03:00 Φίνιξ Σανς-Ντάλας Μάβερικς 90-123

 

Α’ ΓΥΡΟΣ – Ανατολική Περιφέρεια

 

Μαϊάμι Χιτ (1)-Ατλάντα Χοκς (8) 4-1

(GAME 1 17/4, 20:00) Μαϊάμι Χιτ-Ατλάντα Χοκς 115-91

(GAME 2 20/4, 02:30) Μαϊάμι Χιτ-Ατλάντα Χοκς 115-105

(GAME 3 23/4, 02:00) Ατλάντα Χοκς – Μαϊάμι Χιτ 111-110

(GAME 4 25/4, 02:00) Ατλάντα Χοκς – Μαϊάμι Χιτ 86-110

(GAME 5 27/4, 02:00) Μαϊάμι Χιτ-Ατλάντα Χοκς 97-94

 

Μπόστον Σέλτικς (2)-Μπρούκλιν Νετς (7) 4-0

(GAME 1 17/4, 22:30) Μπόστον Σέλτικς-Μπρούκλιν Νετς 115-114

(GAME 2 21/4 02:00) Μπόστον Σέλτικς-Μπρούκλιν Νετς 114-107

(GAME 3 24/4, 02:30) Μπρούκλιν Νετς-Μπόστον Σέλτικς 103-109

(GAME 4 26/4, 02:00) Μπρούκλιν Νετς-Μπόστον Σέλτικς 112-116

 

Μιλγουόκι Μπακς (3)-Σικάγο Μπουλς (6) 4-1

(GAME 1 18/4, 01:30) Μιλγουόκι Μπακς-Σικάγο Μπουλς 93-86

(GAME 2 21/4 04:30) Μιλγουόκι Μπακς-Σικάγο Μπουλς 110-114

(GAME 3 23/4 03:30) Σικάγο Μπουλς-Μιλγουόκι Μπακς 81-111

(GAME 4, 24/4, 20:00) Σικάγο Μπουλς-Μιλγουόκι Μπακς 95-119

(GAME 5 28/4, 02:30) Μιλγουόκι Μπακς-Σικάγο Μπουλς 116-100

 

Φιλαδέλφια 76ερς (4)-Τορόντο Ράπτορς (5) 4-2

(GAME 1 17/4, 01:00) Φιλαδέλφια 76ερς-Τορόντο Ράπτορς 131-111

(GAME 2 19/4, 02:30) Φιλαδέλφια 76ερς-Τορόντο Ράπτορς 112-97

(GAME 3 21/4, 03:00) Τορόντο Ράπτορς-Φιλαδέλφια 76ερς 101-104 (παρ.)

(GAME 4 23/4 21:00) Τορόντο Ράπτορς-Φιλαδέλφια 76ερς 110-102

(GAME 5 26/4, 03:00) Φιλαδέλφια 76ερς-Τορόντο Ράπτορς 88-103

(GAME 6 29/4, 02:00) Τορόντο Ράπτορς-Φιλαδέλφια 76ερς 97-132

 

Α’ ΓΥΡΟΣ – Δυτική Περιφέρεια

 

Φίνιξ Σανς (1)-Νιου Όρλεανς Πέλικανς (8) 4-2

(GAME 1 18/4, 04:00) Φίνιξ Σανς-Νιου Όρλεανς Πέλικανς 110-99

(GAME 2 20/4, 05:00) Φίνιξ Σανς-Νιου Όρλεανς Πέλικανς 114-125

(GAME 3 23/4, 04:30) Νιου Όρλεανς Πέλικανς-Φίνιξ Σανς 111-114

(GAME 4 25/4, 04:30) Νιου Όρλεανς Πέλικανς-Φίνιξ Σανς 118-103

(GAME 5 27/4, 05:00) Φίνιξ Σανς-Νιου Όρλεανς Πέλικανς 112-97

(GAME 6 29/4, 02:30) Νιου Όρλεανς Πέλικανς-Φίνιξ Σανς 109-115

 

Μέμφις Γκρίζλις (2)-Μινεσότα Τίμπεργουλβς (7) 4-2

(GAME 1 16/4, 22:30) Μέμφις Γκρίζλις-Μινεσότα Τίμπεργουλβς 117-130

(GAME 2 20/4, 03:30) Μέμφις Γκρίζλις-Μινεσότα Τίμπεργουλβς 124-96

(GAME 3 22/4, 02:30) Μινεσότα Τίμπεργουλβς-Μέμφις Γκρίζλις 95-104

(GAME 4 24/4, 05:00) Μινεσότα Τίμπεργουλβς-Μέμφις Γκρίζλις 119-118

(GAME 5 27/4, 02:30) Μέμφις Γκρίζλις-Μινεσότα Τίμπεργουλβς 111-109

(GAME 6 30/4, 04:00)  Μινεσότα Τίμπεργουλβς-Μέμφις Γκρίζλις 106-114

 

Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς (3)-Ντένβερ Νάγκετς (6) 4-1

(GAME 1 17/4, 03:30) Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Ντένβερ Νάγκετς 123-107

(GAME 2 19/4, 05:00) Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Ντένβερ Νάγκετς 126-106

(GAME 3 22/4 05:00) Ντένβερ Νάγκετς-Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 113-118

(GAME 4 24/4, 22:30) Ντένβερ Νάγκετς-Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς 126-121

(GAME 5 28/4, 05:00)  Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς-Ντένβερ Νάγκετς 102-98

 

Ντάλας Μάβερικς (4)-Γιούτα Τζαζ (5) 4-2

(GAME 1 16/4, 20:00) Ντάλας Μάβερικς-Γιούτα Τζαζ 93-99

(GAME 2 19/4, 03:30) Ντάλας Μάβερικς-Γιούτα Τζαζ 110-104

(GAME 3 22/4, 04:00) Γιούτα Τζαζ-Ντάλας Μάβερικς 118-126

(GAME 4, 23/4, 23:30) Γιούτα Τζαζ-Ντάλας Μάβερικς 100-99

(GAME 5, 26/4, 04:30) Ντάλας Μάβερικς-Γιούτα Τζαζ 102-77

(GAME 6 29/4, 05:00) Γιούτα Τζαζ-Ντάλας Μάβερικς 96-98

 

ΤΟ PLAY-IN TOURNAMENT

 

Ανατολική Περιφέρεια

Μπρούκλιν Νετς (7)Κλίβελαντ Καβαλίερς (8)  115-108

Ο νικητής είναι το Νο7 της Ανατολής

Ατλάντα Χοκς (9)-Σάρλοτ Χόρνετς (10) 132-103

Ο ηττημένος αποκλείεται

Κλίβελαντ Καβαλίερς – Ατλάντα Χοκς 101-107

Ο νικητής είναι το Νο8 της Ανατολής

 

Δυτική Περιφέρεια

Μινεσότα Τίμπεργουλβς (7)Λος Άντζελες Κλίπερς (8) 109-104

Ο νικητής είναι το Νο7 της Δύσης

Νιου Όρλεανς Πέλικανς (9)Σαν Αντόνιο Σπερς (10) 113-103

Ο ηττημένος αποκλείεται

Λος Άντζελες Κλίπερς – Νιου Όρλεανς Πέλικανς (9) 101-105

Ο νικητής είναι το Νο8 της Δύσης

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

NBA 2021-22: Αποτελέσματα – Πρόγραμμα – Κατάταξη

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.