Χάρντεν

Με δύο εύστοχες βολές του Τζέιμς Τζόνσον στα 2” οι Μπρούκλιν Νετς (15-6) λύγισαν με 112-110 τους Νιου Γιορκ Νικς (11-10) στο ντέρμπι της Νέας Υόρκης.

Θρίλερ στο Barclays Center, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν τη νίκη μετά από μια σκληρή μονομαχία για 48 λεπτά.

Ο Τζέιμς Χάρντεν μέτρησε 34 πόντους με 11/20 σουτ, 10 ριμπάουντ και 8 ασίστ, ενώ έφτασε τα 2.500 τρίποντα στην καριέρα του. Ο Κέβιν Ντουράντ πρόσθεσε 27 πόντους με 9/23 σουτ, 9 ασίστ και 5 ριμπάουντ για τους νικητές.

Δείτε ένα τρομερό φόλοου κάρφωμα του “μούσια”:

Από την πλευρά των ηττημένων, ο Άλεκ Μπερκς είχε 25 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Τζούλιους Ραντλ μέτρησε 24 πόντους, 9 ριμπάουντ, 8 ασίστ και ο Ντέρικ Ρόουζ πρόσθεσε 16 πόντους, 9 ασίστ, 5 ριμπάουντ.

Ο Τομ Θίμποιντο έχει αφήσει εκτός rotation τον Κέμπα Γουόκερ.

Τα τελευταία 58” του θρίλερ:

ΠροηγούμενοΣανς-Γουόριορς 104-96: 17η σερί νίκη και κορυφή για το Φίνιξ (vids)
ΕπόμενοΚινγκς-Λέικερς 92-117: Χωρίς ΛεΜπρόν, αλλά με τρομερό δεύτερο ημίχρονο (vid)