Αρμάνι

Η Αρμάνι Μιλάνο έρχεται στο ΣΕΦ για τον Ολυμπιακό έχοντας ψυχολογία, καθώς επικράτησε της Σάσαρι με 90-78, ενώ η Ζαλγκίρις Κάουνας νίκησε με 52 πόντους διαφορά (102-50!), με τον Κέι Σι Ρίβερς να είναι εξαιρετικός στο ντεμπούτο του.

Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα μπορεί να τα βρήκε… σκούρα στις πρώτες τρεις περιόδους, μιας και η Σάσαρι έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο με προβάδισμα τριών πόντων (59-62), αλλά αντέδρασε και κατάφερε να πάρει τη νίκη με ένα ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο Λουίς Σκόλα με 15 πόντους, ενώ θετική ήταν η παρουσία του Νεμάνια Νέντοβιτς (14 π). Πλέον, η Αρμάνι Μιλάνο στρέφει την προσοχή της στη Euroleague και τον αγώνα με τον Ολυμπιακό (29/11, 21:30) στο ΣΕΦ.

Η Ζαλγκίρις Κάουνας ξέσπασε στην Ντζούκιγια (102-50), μετά από την ήττα της από τον Ερυθρό Αστέρα. Ο Κέι Σι Ρίβερς έκανε ένα πολύ καλό ντεμπούτο με τη λιθουανική ομάδα, καθώς μέτρησε 15 πόντους με 5/7 τρίποντα.

Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους ετοιμάζεται πλέον για τον αγώνα με την Άλμπα Βερολίνου (28/11, 21:00), όπου θέλει να πάρει τη νίκη και να αφήσει πίσω της το σερί τεσσάρων σερί ηττών.

Τέλος, η Μπάγερν Μονάχου επέστρεψε στον δρόμο των νικών και διατήρησε το αήττητό της στο γερμανικό πρωτάθλημα, καθώς πήρε τη νίκη επί της Μιτελντόιστερ με 96-86.

Για ακόμα έναν αγώνα ο Πολ Τσίπσερ ήταν ο καλύτερος παίκτης της ομάδας του Ντέγιαν Ράντονιτς με 16 πόντους. Επόμενος αγώνας για τους Βαυαρούς αυτός με την Αναντολού Εφές (28/11, 19:30), στην Τουρκία.