Συγκλονιστικός αγώνας έγινε το βράδυ της Παρασκευής στην Πόλη, όπου στην επανάληψη του τελικού της Euroleague 2019, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας νίκησε με 81-80 την πρωτοπόρο Εφές!

Ο Μάικ Τζέιμς πέτυχε 28 πόντους και το νικητήριο καλάθι για την ΤΣΣΚΑ με 17 δευτερόλεπτα για τη λήξη!

Ο Σέιν Λάρκιν (18π.) αστόχησε στη λήξη και η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη έφτασε στο 10-5, ρίχνοντας την Εφές στο 12-3!

Ο Μάικ Τζέιμς πέτυχε 10 από τους 13 τελευταίους πόντους της ΤΣΣΚΑ, η οποία με 4:52 για τη λήξη, βρέθηκε να χάνει με 74-68.

Με 8-0 σερί όμως, από 6 πόντους του Τζέιμς και 2 του Χάινς (16π.) προηγήθηκε με 76-74 στα 3:36 κι εκεί άρχισε το θρίλερ που βρήκε νικητή τον Τζέιμς και την ΤΣΣΚΑ!

Ο Βασίλε Μίτσιτς με τον Ντάνιελ Χάκετ

Νωρίτερα ο Κρούνοσλαβ Σιμόν είχε πετύχει 18 από τους 21 πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο για να ωθήσει την ομάδα του Εργκίν Αταμάν σε προβάδισμα διαρκείας μέχρι το 74-76.

Όταν λες ότι η Εφές τα έβαζε… από παντού στο πρώτο ημίχρονο και το… εννοείς:

Όμως στο τέλος, μίλησε η μεγάλη κλάση του Μάικ Τζέιμς που πήρε το ματς πάνω του και το χάρισε στην Εφές!

Τα δεκάλεπτα: 22-23, 47-43, 66-59, 80-81