www.allstarbasket.gr

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται στον Α’ όμιλο της EuroLeague Γυναικών 2022/23 που έχει δύο ομίλους των οκτώ ομάδων.

Από κάθε όμιλο προκρίνονται οι τέσσερις πρώτες ομάδες και στα playoffs, στη φάση των “8”, παίζουν χιαστί με τον άλλον όμιλο, Α1-Β4, Α2-Β3, Β1-Α4, Β2-Α3.

Οι ομάδες που έχουν τις θέσεις 1 και 2 θα έχουν πλεονέκτημα έδρας σε best of 3 σειρές (στις δύο νίκες) για πρόκριση στο Final 4.

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα στον όμιλο του Ολυμπιακού: 

Α’ ΓΥΡΟΣ

1η αγωνιστική

26/10/22

20:00 USK Πράγας-Ατομερόμου 82-71

20:00 Πολκοβίτσε-Φενέρμπαχτσε 73-46

21:00 Μπουρζ-Ολυμπιακός 67-61

21:00 Βαλένθια-Βίρτους Μπολόνια 73-71

2η αγωνιστική

02/11/22

Ολυμπιακός-Πολκοβίτσε 70-83

Ατομερόμου-Φενέρμπαχτσε 103-101 (παρ.)

Βαλένθια-USK Πράγας 76-83

Βίρτους Μπολόνια-Μπουρζ 61-64

3η αγωνιστική

09/11/22

Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός 95-89

Πολκοβίτσε-Βίρτους Μπολόνια 69-88

Βαλένθια-Ατομερόμου 74-59

Μπουρζ-USK Πράγας 70-73

4η αγωνιστική

15/11/22

Ατομερόμου-Ολυμπιακός 78-69

USK Πράγας-Πολκοβίτσε 80-83

Βαλένθια-Μπουρζ 76-68

Βίρτους Μπολόνια-Φενέρμπαχτσε 67-85

 

5η αγωνιστική

07/12/22

Ολυμπιακός-Βίρτους Μπολόνια 63-79

Φενέρμπαχτσε-USK Πράγας 82-72 παρ.

Πολκοβίτσε-Βαλένθια 76-73

Μπουρζ-Ατομερόμου 83-62

 

6η αγωνιστική

14/12/22

Ατομερόμου-Βίρτους Μπολόνια 73-64

USK Πράγας-Ολυμπιακός 95-63

Μπουρζ-Πολκοβίτσε 62-63

Βαλένθια-Φενέρμπαχτσε 66-72

 

7η αγωνιστική

20-21/12/22

Ολυμπιακός-Βαλένθια 59-65

Φενέρμπαχτσε-Μπουρζ 83-64

Πολκοβίτσε-Ατομερόμου 89-56

Βίρτους Μπολόνια-USK Πράγας 61-85

 

Β’ ΓΥΡΟΣ

8η αγωνιστική

04/01/23

Φενέρμπαχτσε-Πολκοβίτσε 111-61

Ολυμπιακός-Μπουρζ 66-81

Ατομερόμου-USK Πράγας 56-95

Βίρτους Μπολόνια-Βαλένθια 73-75

 

9η αγωνιστική

11/01/23

Φενέρμπαχτσε-Ατομερόμου 91-71

Πολκοβίτσε-Ολυμπιακός 76-52

USK Πράγας-Βαλένθια 75-82

Μπουρζ-Βίρτους Μπολόνια 79-74

 

10η αγωνιστική

17/01/23

Βίρτους Μπολόνια-Πολκοβίτσε 89-76

18/01/23

Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε 58-92

Ατομερόμου-Βαλένθια 54-75

USK Πράγας-Μπουρζ 65-57

 

11η αγωνιστική

25/01/23

Φενέρμπαχτσε-Βίρτους Μπολόνια 95-73

Ολυμπιακός-Ατομερόμου 87-68

Πολκοβίτσε-USK Πράγας 57-92

Μπουρζ-Βαλένθια 70-68

 

Η βαθμολογία

  1. Φενέρμπαχτσε 10-2 22
  2. USK Πράγας 8-4 20
  3. Μπουρζ 7-5 19
  4. Πολκοβίτσε 7-4 18
  5. Βαλένθια 7-4 18
  6. Ατομερόμου 3-9 15
  7. Βίρτους Μπολόνια 3-8 14
  8. Ολυμπιακός 1-10 12

 

12η αγωνιστική

31/01/23 Ατομερόμου-Μπουρζ 61-77

31/01/23 USK Πράγας-Φενέρμπαχτσε 66-73

01/02/23 Βαλένθια-Πολκοβίτσε (21:00)

01/02/23 Βίρτους Μπολόνια-Ολυμπιακός (21:30)

 

13η αγωνιστική

22/02/23

Βίρτους Μπολόνια-Ατομερόμου

Ολυμπιακός-USK Πράγας (18:30)

Πολκοβίτσε-Μπουρζ

Φενέρμπαχτσε-Βαλένθια

 

14η αγωνιστική

01/03/23

Μπουρζ-Φενέρμπαχτσε

Βαλένθια-Ολυμπιακός (21:00)

Ατομερόμου-Πολκοβίτσε

USK Πράγας-Βίρτους Μπολόνια

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Παναθηναϊκός: Το πρόγραμμά του στον όμιλο του EuroCup Γυναικών