allstarbasket.gr

Το ενδιαφέρον είναι μεγαλύτερο από ποτέ για τη διεξαγωγή του Πρωταθλήματος μπάσκετ με Αμαξίδιο καθώς με την είσοδο μεγάλων κλαμπ στην ΟΣΕΚΑ έχει τονωθεί η προβολή και η δημοτικότητά του!

Το Σαββατοκύριακο, συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα με την 5η αγωνιστική στην Α1 και την 6η στην Α2 κατηγορία της ΟΣΕΚΑ.

Στην Α1, η Δωδεκάνησος έγινε η ομάδα που σταμάτησε το αήττητο σερί του Μέγα Αλέξανδρου. Σπουδαία νίκη πέτυχε ο ΠΑΣΚΑ στο κλειστό του Αμαρουσίου, ενώ ο Άρης παραμένει η μοναδική ομάδα που δεν έχει γευτεί ακόμα τη χαρά της νίκης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Δωδεκάνησος – Μέγας Αλέξανδρος 68-43
Διαιτητές: Σέρρας Π. – Νικηφορίδης.
Τα δεκάλεπτα: 13-18, 27-29, 46-40, 68-43.
Δωδεκάνησος (Μαρουλλάκης): Γέρεμιτς 10, Μακσίμοβιτς 6, Χαρτερός 2, Μιχαήλου 9 Χαμάντι 26, Παππάς 11, Χατζηκαντής 4.
Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Διμπιτούζης Α. 2, Καπινάς, Δαούλας, Σούτιτς 23, Καλογιάννης, Ανατολίτης, Δίτσης 6, Διμπιτούζης Π. 12.

Άρης – Ατλας 41-58
Διαιτητές: Παπαδοπούλου – Ηλιόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 12-17, 25-28, 37-37, 41-58.
Άρης (Χατζηζωγίδου) Σαουλίδης 4, Καραδήμος, Βαρυτιμίδης, Μαλτάς, Παντελίδης, Γαβράς, Κεφαλάς 1, Χρυσοβέργης 2., Τσιντάρης 11, Οικονόμου 14, Συμεωνίδης, Βλαστός 9.
Άτλας (Ζώτος) Στάνκοβιτς 1, Ντομγκιόνη 6., Ράσα 22 (2), Χαλδαίος 4, Βέζμαρ 2, Ζαφειρόπουλος , Κότσαρης 10, Τσαπανίδης 13.

Μαρούσι – ΠΑΣΚΑ 49-67
Διαιτητές: Μίκας – Ζακεστίδης.
Τα δεκάλεπτα: 9-18, 21-41, 36-51, 49-67.
Μαρούσι (Γιώρας): Μίνα, Τσαουσίδης 2, Αλ Χουσεΐν 10, Τριανταφύλλου 22 (1), Κορκίδης 14, Μιχαλόπουλος, Αρβανιτίδου, Πανούσης, Καλτσή 1.
ΠΑΣΚΑ (Σκλαβούνος): Σουλιώτης Σ., Σγαρδέλης 2, Μυρωνάκης, Τσούμας 5, Βάσσης 10, Σουλιώτης Γ., Γκοτζαράι 4, Ακουμιανάκης 3 (1), Παπαστάμος, Μακρής 37, Λιανός 6, Βαρδαξόγλου.

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΣΕΚΑ

Στην Α2, το Ηράκλειο συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του, στον Νότιο όμιλο, όπου επικράτησαν τα φαβορί. Στον Βορρά ο Ηρόδικος ήταν ο μεγάλος νικητής της 6ης αγωνιστικής.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Βόρειος Όμιλος

Αργοναύτες Βόλου – Πανσερραϊκός 46-38
Διαιτητές: Δημοβέλης – Λυτροσυγκούνης.
Τα δεκάλεπτα: 14-10, 26-22, 36-30, 46-38.
Αργοναύτες Βόλου (Μανούκα): Πλεξίδας 28, Μπαρμπαγεωργόπουλος 8, Μαλάτος 6, Καρακώστας 4, Μπαρτζιώκας, Κωνσταντινίδης, Κυριάκης.
Πανσερραϊκός (Καρυοφυλάκη): Βαφειάδης 2, Κανακάρης, Καπούλας 8 Γέργος 10, Γκέρης 8, Γρίψιος, Δαμάσκος 10.

Ηρόδικος – Γ.Ε. Τρικάλων Αστέρας 37-31
Διαιτητές: Στούμπος – Μιχελής.
Τα δεκάλεπτα: 7-9, 16-13, 24-19, 37-31.
Ηρόδικος (Λεχούδης): Παπαδόπουλος Γ.2, Λεχούδης 6, Αράπογλου 6, Μπάλογλου 5, Μιμίκος 4, Σαπρανίδης, Παπαδόπουλο Χ.7, Γκατζή 7, Χουσεΐν.
Γ.Ε. Τρικάλων Αστέρας (Χατζής): Χατζής 7, Μανώλης, Τσίπρας 4, Φιλίππου 14, Ορέστης, Βλαχάβας 6.

Νότιος Όμιλος

Παναθηναϊκός ΑμεΑ – Ήφαιστος 56-37
Διαιτητές: Στρέμπας – Λουλούδης.
Τα δεκάλεπτα: 16-6, 34-12, 48-22, 56-37.
Παναθηναϊκός (Χρόνης): Βακλίνοφ 9, Κοντογιάννης 9 (1), Τσίκουρας 2, Χρονοπούλου 11, Μάμαλος, Ιβανόφ 19, Κατωπόδης, Τουμαράς, Μαρτσάκης 6, Σπάθης.
Ήφαιστος (Αναγνωστόπουλος): Καφετζής, Αδαμόπουλος 11 (1), Νακόπουλος 2, Παπαδόπουλος 14, Κανελλόπουλος 2, Παπουτσόπουλος 8.

Ηράκλειο-Αετοί Κρήτης 77-30
Διαιτητές: Κώτσου – Πελίκα.
Τα δεκάλεπτα: 28-04, 45-11, 59-18, 77-30.
Ηράκλειο (Χατζηδάκης): Γαστεράτος 4, Χουρδάκης, Ψαράκης 3, Μαράκης 2, Χατζηδάκης 14, Σέβτσοβ 8, Παπαδάκης Γ. 12, Σταματάκης 8, Χριστόφορος 4, Κοκκινάκης, Στυλιανακάκης 22.
Αετοί Κρήτης (Καραθανάση): Τσόλας 1, Κοκολάκης, Κουφός 23 (2), Μπουχαλάκης, Σκορδύλης 4, Γκιζίλης, Ρεκούμης 2, Κωνσταντάκης.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.