Ο Τζέισι Κάρολ πέτυχε 11 πόντους

Η μία ομάδα είναι πρωταθλήτρια Ευρώπης και Ισπανίας, ενώ είναι αήττητη (4-0) στη φετινή Ευρωλίγκα και η άλλη είναι άπειρη στη διοργάνωση και χωρίς νίκη μέχρι τώρα (0-4). Φυσιολογικά η Ρεάλ Μαδρίτης συνέτριψε με 89-55 την Μπούντουτσνοστ στη Μαδρίτη!

Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο δεν συνάντησε καμία αντίσταση από τους Μαυροβούνιους, πήρε από το ξεκίνημα το προβάδισμα και το ανέβαζε σταδιακά από δεκάλεπτο σε δεκάλεπτο (+6 στο 10′, +13 στο 20′, +21 στο 30′), φτάνοντας σε μια άνετη επικράτηση με 34 πόντους διαφορά (89-55).

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Έντι Ταβάρες, ο οποίος ολοκλήρωσε το ματς με 10 πόντους, 14 ριμπάουντ και 3 κοψίματα.

Από την άλλη πλευρά, η Μπούντουτσνοστ είχε συνολική ομαδική αξιολόγηση μόλις 7 μονάδες (!), αφού σούταρε 22/52 δίποντα και 2/14 τρίποντα, ενώ υπέπεσε και σε 15 λάθη… Ο Ερλ Κλαρκ είχε 0/10 σουτ εντός παιδιάς και -13 στο σύστημα αξιολόγησης!

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 44-31, 65-44, 89-55

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Λάσο): Κοζέρ 4 (1), Ράντολφ 11 (1), Φερνάντεθ 6 (2), Καμπάτσο 5 (1), Ρέγιες 4, Αγιόν 8, Κάρολ 11 (1), Ταβάρες 10 (14 ριμπάουντ, 3 μπλοκ), Γιούλ 9 (1), Ντεκ 9, Πρέπελιτς 2, Τέιλορ 10 (2).

ΜΠΟΥΝΤΟΥΤΣΝΟΣΤ (Τζίκιτς): Τζάκσον 9 (1), Ιβάνοβιτς, Σουάντ Σέχοβιτς, Ερλ Κλαρκ, Μπάροβιτς 4, Κότι Κλαρκ 9 (1), Γκόρντιτς 13, Ίλιτς 4, Κραφτ 4, Όμιτς 10, Πόποβιτς 2, Ντ. Νίκολιτς

Δείτε εδώ τα highlights της αναμέτρησης!