Πανελλήνιο Παίδων (β’ φάση): Τα αποτελέσματα

Περιστέρι και Ηράκλειο πήραν από σήμερα Σάββατο (14/5) την πρόκριση στην τελική φάση του Πανελληνίου Παίδων, ενώ οι άλλες τρεις θέσεις θα κριθούν την Κυριακή (15/5).

Απευθείας έχουν κλείσει το δικό τους εισιτήριο ο Παναθηναϊκός (ΕΣΚΑ), ο Ολυμπιακός (ΕΣΚΑΝΑ) και η ΔΕΚΑ (Θεσσαλονίκη).

Θυμίζουμε ότι, ο νικητής κάθε ομίλου θα πάρει το εισιτήριο για την τελική φάση που θα γίνει από 21 έως 26 Ιουνίου, σε πόλη που θα ανακοινωθεί από την ΕΟΚ.

Στη δεύτερη αγωνιστική της Β’ Φάσης τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν είναι τα εξής:

Α’ Όμιλος (Κιλκίς)

Παρασκευή 13/5

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ηρακλής Κοζάνης 37-67

Αγ. Βαρβάρα Καβάλας-Ζαφειράκης 58-40

Σάββατο 14/5

Ζαφειράκης Νάουσας-ΚΑΟΧ 49-48

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Δικταπανίδης

Δεκάλεπτα: 16-10, 29-25, 34-38, 49-48

Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας-Ζιάνης): Σιδηρόπουλος, Μπέσκος, Βάιος, Ζιάνης 5, Παπαπέσιος, Σαντίκογλου, Σπανέλλης 3(1), Πουρλίδας 27(4), Νούκος, Μίσκος 6, Τσάνε, Καρατσιόλης 6

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 21(4), Μαναβάκης, Χατζής, Προβατίδης 10, Πήτας, Μαντζίνος 8, Ταμπούρλος, Πούλος, Βουτσάς, Γιαννόπουλος, Μαυρίδης, Ελευθερούδης 5

Ηρακλής Κοζάνης-Αγ. Βαρβάρα Καβάλας 51-50

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Δικταπανίδης

Δεκάλεπτα: 9-15, 18-25, 37-36, 51-50

Ηρακλής Κοζάνης (Ασβεστάς): Αργυρόπουλος 17, Κουζιάκης, Γκαζιάκας 2, Κηπουρίδης, Τοπάλης 2, Πεγιάδης 1, Μητσιάνης 13(1), Φραντζής 8, Φαρμάκης, Στιάπης 8, Τσαπάρας

Αγ. Βαρβάρα Καβάλας (Μαγιάννης-Μυτικόπουλος): Παπαδόπουλος Π. 4, Χατζηαβραμίδης 4, Μακαρατζής 13(2), Γιουρούκης 4(1), Παπαδόπουλος Ι. 13, Σπυρίδης 2, Κλαξάς 3(1), Χαϊτας 7(1), Σιναπούδης

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

13.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Αγ. Βαρβάρα Καβάλας Ελευθεριάδης-Εκίζογλου

15.30 Ζαφειράκης-Ηρακλής Κοζάνης Ελευθεριάδης-Εκίζογλου

Β’ Όμιλος (Σχηματάρι)

Παρασκευή 13/5

Άλφα ’93 Αγρινίου-Α.Λ. Μυτιλήνης 88-39

Πρωτέας Σχ.-Κεραυνός Λάρ. 69-52

Σάββατο 14/5

Κεραυνός Λάρισας-Άλφα ’93 Αγρινίου 63-71

Διαιτητές: Κοτσίρης-Καψιώχας

Δεκάλεπτα: 13-20, 29-35, 52-52, 63-71

Κεραυνός Λάρισας (Πάκας-Δεμίρης): Λούπας, Γκανάς, Αντωνόπουλος 2, Δεμίρης 15 (1), Πάσχος 32 (7), Μπαρούτας, Στογιάννης, Κουτσαμπέλας, Τσουκαλέλης 9, Δρυστέλλας 5, Λιάμπος, Ευθυμίου

Άλφα ’93 Αγρινίου (Καραπιπέρης-Γεωργάς): Μαλαινός, Σελίμας 2, Βελαώρας 7 (1), Τραγουδάρας 13 (1), Τσεκούρας, Γαρεφαλλάκης, Κουτρολός 4, Παπαστάμος 2, Κοράκης, Γεωργάς 22, Διώτης 4, Καλύβας 17

Α.Λ. Μυτιλήνης-Πρωτέας Σχηματαρίου 38-79

Διαιτητές: Κοτσίρης-Καψιώχας

Δεκάλεπτα: 8-19, 21-42, 30-63, 38-79

Α.Λ. Μυτιλήνης (Καραμβάλης): Κιντάκας, Σαμαρτζίδης, Τοπάλης 4, Ελευθερίου 4, Δεμερτζής, 3 (1) Γεωργίου, Στυλιανίδης 15, Βελέντζας, Τελωνιάτης 5, Βαμβακάς 4, Νικέλης, Τζίμης 3

Πρωτέας Σχηματαρίου (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 26 (3), Μπέτα 2, Μπισούκου 2, Χαντζής Κ. 27 (3), Ντανάσης 8, Κατσιμήτρος 2, Τσιώλης 2, Βόγγελης 6, Ευαγγελούδης 4, Ντανάσης, Σεφέρης, Χαντζής Γ.

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

12.00 Κεραυνός Λάρ.-Αθλ. Λέσχη Μυτ. Βελέντζας-Πετράκης Ιωάν.

15.30 ΑΛΦΑ 93 Αγρινίου-Πρωτέας Σχ. Βελέντζας-Πετράκης Ιωάν.

Γ’ Όμιλος (Κόρινθος)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

Προμηθέας Π.-Ολυμπία Αργολίδας 85-61

Βούρειος-Πελασγός 67-53

Σάββατο 14/5

Πελασγός-Προμηθέας 48-85

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ.-Ανδρεόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-28, 10-22, 12-14, 12-21

Πελασγός (Τσατσούλης-Μανιάτη): Γιαννόπουλος 10, Κουκουλάς 5, Θεοδωρόπουλος 10, Μακρής 6, Μπουγάς 8, Μανιάτης 2, Ασημάκης, Δρακόπουλος 2, Καρδάσης, Μερζιώτης 5, Τουλκερίδης, Ναστόπουλος

Προμηθέας Π. (Σκροπολίθας Β.): Βλάσσης 5, Πρίφτι 9, Αναγνωστόπουλος 2, Στέβοβιτς 9, Ρουμελιώτης 7, Σοϊλεμετζίδης 16, Καούρης 4, Κονδύλης 11, Αποστόλου 6, Πρέκας 9, Σαρρής 2, Τσίρος 5

Ολυμπία Αργολίδας-Βούρειος 61-75

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ.-Ανδρεόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-16, 16-20, 15-18, 16-21

Ολυμπία Αργολίδας (Γκόλαντας): Δανιήλογλου, Γκάτζια, Καζάς 9, Γκόλαντας 31, Μάντιτς 3, Μαραγκός 7, Διαμαντάκος 2, Καλούδης 4, Ηλιάδης 5, Μερμίγκης, Κουσκούλης, Βλάχος

Βούρειος (Χατζηλάμπρου): Ξυνταριανός, Μηλιάδης Φ,, Σπάρταλης 24, Αγγελής 2, Μηλιάδης Λ. 23, Γιαννούτσος, Χατζηλάμπρου 22, Αλούρδας 4, Λουκουράκης, Σπυρέλλης, Τσιμούνης, Πιπινιάς

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

10.30 Προμηθέας-Βούρειος Τζιμινίδης-Χρόνης

13.00 Πελασγός-Ολυμπια Αργολίδας Τζιμινίδης-Χρόνης

Δ’ Όμιλος (Αρχάνες)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

Άνδρος-Ηράκλειο 36-89

Σάββατο 14/5

Ηράκλειο-ΑΕ Δικαίου Κω 55-38

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης Β.-Ξυλάς

Δεκάλεπτα: 12-13, 28-24, 40-27, 55-38

Ηράκλειο (Μακράκης): Μουλιανιτάκης, Σπινθουράκης, Τζώρτζης 2, Κανατάκης 10, Γενιτσαρίδης 12, Σαραντουλάκης, Μουτάφης 14, Τέιλορ, Μακράκης 3, Σαβουλίδης 2, Κουγιουμουτζής 10, Βασιλάκης 2

ΑΕ Δικαίου Κω (Τζουμάκας): Παπούλης 5, Χιγιακουμής 5, Δρόσος 2, Τσαγγάρης 8, Πίτσης, Βησαρίτης, Ταράτα, Κουζούκας 18, Κούλιας, Φώτης

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

11.00 Άνδρος-ΑΕ Δικαίου Κω Χατζημάρκος-Γεωργιλάκης

Ε’ Όμιλος (Αθήνα, Πεύκη)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Περιστέρι 52-70

Σάββατο 14/5

Περιστέρι-Ηρακλής 86-75

Διαιτητές: Λιαρομάτης-Λιόνας

Δεκάλεπτα: 15-15, 22-23, 23-16, 26-21

Περιστέρι (Δελή): Καράγκουτης, Φουντής, Πολίτης 7, Μαραγκουδάκης 16, Πασχάλης 14, Χριστουλάτος, Κολοβός 2, Σταθόπουλος, Παλληκαράς 10, Παγώνης 15, ΛΙοσάτος 4, Χαβουτσάς 18

Ηρακλής (Τσίμπος): Παπαδόπουλος 2, Γερούκης, Οικονόμου 2, Στεργίου, Μητσόπουλος, Χαριτωνάς 2, Κομνιανίδης Ι. 15, Όμο 22, Κομνιανίδης Α. 13, Ακριτίδης 11, Μαυρίδης 8

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

16.00 Ηρακλής-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Νάστος-Μπακετέα

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ:

Πανελλήνιο Παίδων (Β’ Φάση): Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας (pics)

Α.Ο. Άνδρου: Πρωταθλητές Παίδων στις Κυκλάδες (pics)

Τελικός Παίδων ΕΚΑΣΘ: Πρωταθλήτρια η ΔΕΚΑ, 77-63 τον Ηρακλή

Ολυμπιακός: Back to Back Πρωταθλητές ΕΣΚΑΝΑ Έφηβοι και Παίδες! (vid)

Πρωταθλητής ΕΣΚΑ στους Παίδες ο Παναθηναϊκός, 78-70 και 2-0 το Περιστέρι! (gallery)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.