Πολύ θετική ήταν η παρουσία του Νίκου Παππά στο ντεμπούτο του με τη Ζιελόνα Γκόρα.

Το βράδυ της Πέμπτης (25/02) ο Παππάς έδωσε τον πρώτο του αγώνα με τη φανέλα της Ζιελόνα Γκόρα, στη νίκη της με 110-89 με αντίπαλο την Πολφάρμα στο πρωτάθλημα Πολωνίας.

Ο Έλληνας γκαρντ έπαιξε 25:14 και είχε απολογισμό 22 πόντους, από 9/10 βολές, 5/8 δίποντα, 1/4 τρίποντα, ενώ έδωσε και 7 ασίστ, ορισμένες εκ των οποίων εντυπωσιακές!

Δείτε μια από τις ασίστ στο παρακάτω video:

Δείτε κι άλλη μια ασίστ του Έλληνα γκαρντ:

Ο πρώην παίκτης του Ηρακλή, Σκάιλερ Μπόουλιν πρόσθεσε 15 πόντους με 5/9 τρίποντα και 5 ασίστ για τη Ζιελόνα Γκόρα.

Η Πολφάρμα προηγήθηκε με 45-39 στο ημίχρονο, όμως η Ζιελόνα Γκόρα ήταν καταιγιστική στο δεύτερο μισό. Έκανε επιμέρους σκορ 36-14 στην τρίτη περίοδο, ενώ πέτυχε συνολικά 71 πόντους στο β’ 20άλεπτο!

Η Ζιελόνα Γκόρα βελτίωσε το ρεκόρ της σε 22-2 στο πρωτάθλημα Πολωνίας όπου είναι πρώτη.