Πασκουάλ

Μετά την ήττα του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ από την Μπασκόνια στην Βιτόρια (86-77), ο Τσάβι Πασκουάλ παραδέχθηκε ότι οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι.

Ο Τσάβι Πασκουάλ στάθηκε στην ανωτερότητα της Μπασκόνια καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά τόνισε ότι στο δεύτερο μισό του αγώνα η ομάδα του πάλεψε περισσότερο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Τσάβι Πασκουάλ:

“Πρώτα από όλα, συγχαρητήρια στη Μπασκόνια που έπαιξε πολύ καλύτερα από εμάς σήμερα. Αρχίσαμε άσχημα, κάναμε λάθη σε άμυνα και επίθεση και χάσαμε πολλές κατοχές.

Η Μπασκόνια κυριάρχησε ξεκάθαρα στο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε περισσότερη αυτοπεποίθηση, προσπαθήσαμε να μαζέψουμε τη διαφορά αλλά η Μπασκόνια είχε πέντε στα πέντε τρίποντα που τη βοήθησαν πάρα πολύ.

Παρόλα αυτά, συνεχίσαμε να παλεύουμε για να επιστρέψουμε στο παιχνίδι και να εκμεταλλευτούμε το οποιοδήποτε λάθος της Μπασκόνια. Συνολικά, όμως, η Μπασκόνια ήταν πολύ καλύτερη από εμάς σήμερα”.

Λάνγκφορντ : Θα γίνω μέρος της λύσης στα εκτός έδρας του Παναθηναϊκού!