Δεν είχε να πει και πολλά, ο προπονητής του Παναθηναϊκού Δημήτρης Πρίφτης έπειτα από την ήττα από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας την Τετάρτη στο ΟΑΚΑ με 74-98.

Όπως τόνισε, η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη ήταν πιο έτοιμη, ήταν πολύ εύστοχη κι αρκούσαν κάπιια λεπτά στη δεύτερη περίοδο να πάρει τη διαφορά.

Συγκεκριμένα, ο Δημήτρης Πρίφτης είπε έπειτα από τον αγώνα της Tετάρτης στο ΟΑΚΑ.

“Καλή χρονιά σε όλους. Σας εύχομαι τα καλύτερα, για εσάς και τις οικογένειές σας, με υγεία και δύναμη.

Αναφορικά με το ματς, δυστυχώς είχαμε ένα πολύ κακό διάστημα στη 2η περίοδο, τριών – τεσσάρων λεπτών.

Η ΤΣΣΚΑ ήταν πιο έτοιμη και πιο αποτελεσματική στο τρίποντο. Έπαιξε σε ένα παιχνίδι επαφών, που ήταν δύσκολο να ακολουθήσουμε.

Έχουμε ένα ματς μπροστά μας σε δύο μέρες. Θα πρέπει να κρατήσουμε το μυαλό μας και να συγκεντρωθούμε για το επόμενο ματς”.

Ιτούδης: Επηρεασμένος από τον κορονοϊό ο Παναθηναϊκός

Τα highlights του Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (video)

EuroLeague 2021/22: Πρόγραμμα – Αποτελέσματα

EuroLeague 2021/22: Βαθμολογία