Νίκη Λευκάδας

Η Νίκη Λευκάδας έφυγε με το “διπλό” από την έδρα του Πανιωνίου, με 63-53 το απόγευμα του Σαββάτου (23/02), στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών.

Η Νίκη Λευκάδας και ο Πανιώνιος μας χάρισαν ένα πολύ ωραίο και κλειστό αγώνα μέχρι την τελευταία περίοδο.

Η ομάδα του Νίκου Δουβίτσα είχε βραχεία κεφαλή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και μέσω της εξαιρετικής της άμυνας στο τέταρτο δεκάλεπτο, επιτρέποντας μόλις 6 πόντους στις γηπεδούχες.

Έτσι η Νίκη Λευκάδας έφτασε στη νίκη με 63-53 επί του Πανιωνίου, με την Γουόκερ να σταματά στους 19 πόντους και να την ακολουθεί η Σμιθ με 14.

Δείτε το φύλλο αγώνα, τη βαθμολογία και τους υπόλοιπους αγώνες της 15ης αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών:

Πανιώνιος – Νίκης Λευκάδας 53-63

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Καρανικόλα Αλ.

Δεκάλεπτα: 13-18, 33-38, 47-49, 53-63

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ρουμπελάκης): Καλογήρου, Σπαθάρου, Γκριτζά, Μαγκλάρα 3, Στεφανίδου, Γρηγορίου, Μπρουκ 7(1), Θεοδωρομανωλάκη 5, Κόρινεκ 20(1), Τόμπκινς 18(1).

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Τσινέκε Κ., Τσινέκε Ε.8, Παπαμιχαήλ 2, Γουόκερ 19,Μπαλτά 10(2), Σμιθ 14(1), Νάιτ 10(2).