Ο MVP Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν για έναν ακόμα αγώνα ασταμάτητος και οι Μιλγουόκι Μπακς συνέτριψαν με σκορ 127-105 τους Κλίβελαντ Καβαλίερς στο Fiserv Forum και παραμένουν με διαφορά στην κορυφή ολόκληρου του ΝΒΑ, με ρεκόρ 55-19.

Ο “Greek Freak” μέτρησε 26 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 4 κοψίματα και 4 λάθη σε 31:36 λεπτά συμμετοχής, σουτάροντας 4/6 βολές, 11/13 δίποντα και 0/3 τρίποντα. Οι Μπακς είχαν συνολικά επτά παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων και σούταραν 15/41 τρίποντα!

Ο Μάικ Μπαντενχόλζερ δεν είχε ούτε σε αυτόν τον αγώνα στη διάθεσή του τους τραυματίες Μάλκολμ Μπρόγκντον, Νίκολα Μίροτιτς και Πάου Γκασόλ, οι οποίοι αναμένεται να επιστρέψουν μετά την έναρξη των playoffs, πιθανότατα στο δεύτερο γύρο.

Στο ημίχρονο του αγώνα, τα “ελάφια” απέσυραν τη φανέλα με το Νο8 του θρυλικού Μαρκίς Τζόνσον, ο οποίος αγωνίστηκε στους Μπακς από το 1977 έως το 1984. Δείτε την τελετή απόσυρσης της φανέλας στο παρακάτω βίντεο.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-27, 68-55, 90-77, 127-105

Απολαύστε τα highlights της αναμέτρησης και του Γιάννη Αντετοκούνμπο!

ΠροηγούμενοΓ ‘ Εθνική: Απτόητοι Αιγάλεω, ΟΦΗ – Τίμησε Φώτση η Ακράτα (pics)
ΕπόμενοΤη γλίτωσε το Ντιουκ και πέρασε στους 16 με 77-76 επί του Σέντραλ Φλόριντα (videos)