Να παίξει πολύ καλύτερα από όσο στον αγώνα με τη Ρεάλ κι από το ξεκίνημά του, περιμένει από τον Παναθηναϊκό ο προπονητής του Ντέγιαν Ράντονιτς, στον αγώνα της Παρασκευής (3/2, 21:30) με την Μπασκόνια στη Βιτόρια.

Από τη χώρα των Βάσκων, όπου βρίσκεται και προπονήθηκε το βράδι της Πέμπτης ο Παναθηναϊκός, πριν από τον αγώνα στην 23η αγωνιστική της EuroLeague, ο Ράντονιτς είπε:

“Είναι ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι.

Είναι “διαβολοβδομάδα” οπότε είχαμε μόλις μία μέρα για να προετοιμαστούμε. Πρέπει να παίξουμε πολύ, πολύ καλύτερα από ό,τι στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Ρεάλ.

Το ξεκίνημά μας δεν ήταν καλό, κάναμε πολλά λάθη και με την Μπασκόνια θα πρέπει να έχουμε διαφορετική προσέγγιση από την αρχή τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση και να είμαστε συγκεντρωμένοι για 40 λεπτά”.

Όσο για το τι πρέπει να προσέξει ο Παναθηναϊκός;

“Πρέπει να παίξουμε καλή άμυνα” είπε ο Μαυροβούνιος.

“Η Μπασκόνια είναι μια ομάδα με ταλέντο στην επίθεση. Ο στόχος για εμάς είναι να παίξουμε καλή άμυνα και να αποδώσουμε όπως στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στη Ζαλγκίρις.

Θα πρέπει να βγάλουμε ενέργεια και να μην χάσουμε τη συγκέντρωση μας και φυσικά να ελέγξουμε τον ρυθμό»” κατέληξε.

Δείτε στο video της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, πλάνα από την προπόνηση των “πράσινων” στη Φερνάντο Μπουέσα Αρένα, το βράδι της Πέμπτης:

Γουόλτερς: Να αρχίζουμε καλύτερα τα παιχνίδια

EuroLeague 2022/23: Βαθμολογία

EuroLeague 2022/23: Πρόγραμμα – Αποτελέσματα

Τρομερός Γκουντάιτις με τάπα και φόλοου κάρφωμα στην κορυφή του Top-10! (vid)

Παναθηναϊκός: Οι ευχές για τα γενέθλια του Ράντονιτς (pic)

Παναθηναϊκός: Πάει δανεικός στο Περιστέρι ο Νίκος Χουγκάζ

Ράντονιτς: “Κάναμε πολλά λάθη στο πρώτο ημίχρονο”

Ρεάλ Μαδρίτης-Παναθηναϊκός 83-68: Ξανα(έδειξε) τον κακό του εαυτό! (gallery)

Αρμάνι Μιλάνο-Μπασκόνια 89-83: Βρήκε τον δρόμο (της νίκης) με τον Νέιπιερ!