“Δεν μας χαροποιεί ο τρόπος που κερδίσαμε”, δήλωσε ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Ντέγιαν Ράντονιτς, στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε του αγώνα με το Περιστέρι (72-71).

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο κόουτς των “πρασίνων”, ο οποίος αναφέρθηκε και στο ενδεχόμενο ενίσχυσης:

“Πρώτα απ’ όλα εύχομαι καλή χρονιά σε όλους. Όσον αφορά το παιχνίδι υπήρχαν τα πρώτα 30 λεπτά και τα τελευταία 10 λεπτά. Τα πρώτα 30 λεπτά ήταν καλά για εμάς επιθετικά και αμυντικά. Είχαμε μεγάλο αβαντάζ, αλλά στο τέλος κάναμε πολλά λάθη και στις δυο πλευρές του παρκέ.

Μπορεί να κερδίσαμε στο τέλος, αλλά ο τρόπος που ήρθε η νίκη δεν μας χαροποιεί. Μετά τα 30 λεπτά ήταν καλή ευκαιρία να μοιράσουμε το χρόνο λόγω και της διπλής εβδομάδες αλλά έγινε ακριβώς το αντίθετο”.

Για την απώλεια των 21 πόντων και τα 25 λάθη είπε:

“Τα τελευταία 10 λεπτά κάναμε 9 λάθη και δεχθήκαμε πολλά εύκολα καλάθια. Σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ξεκάθαρο ότι σκεφτόμασταν το τέλος του αγώνα ενώ κάποιοι παίκτες έπαιξαν περισσότερα λεπτά για όσα είχαμε σχεδιάσει.

Έπρεπε να παίξουν και τα δύο πλει μέικερ, ενώ ο Γουολτερς που αγωνίστηκε για 32 λεπτά, στο τέλος ήταν κουρασμένος, Έγιναν κάποια λάθη κυρίως στην επίθεση αλλά εμφανίσαμε προβλήματα και στην άμυνα”.

Τέλος, σε ερώτηση για ενδεχόμενο ενίσχυσης από τη στιγμή που το deadline για τις κινήσεις στην Euroleague ολοκληρώνεται την Δευτέρα τόνισε:

“Ναι είναι κάτι το οποίο συζητάμε και εννοείται ότι πρέπει να κινηθούμε σωστά στις μεταγραφές. Θα το συζητήσουμε αυτό τις επόμενες ημέρες”.