Σερέλης

Στη λάθος διαχείριση των παικτών στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον ΠΑΟΚ, στάθηκε ο Χρήστος Σερέλης, μιλώντας στην ΕΡΤ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο τεχνικός του Λαυρίου:

“Στο κομμάτι της νοοτροπίας ήμασταν πολύ καλύτεροι σε σχέση με το ματς με το Περιστέρι. Είχαμε περισσότερη ένταση, πολύ μεγαλύτερη ομαδική προσπάθεια, αλλά σίγουρα δεν παίξαμε πάλι καλά. Θα έπρεπε στα τελευταία 2-3 λεπτά να διαχειριστούμε καλύτερα κάποιες φάσεις στην άμυνα και την επίθεση.

Όταν πηγαίνει το παιχνίδι εκεί, ο πιο τυχερός κι ο πιο ικανός κερδίζει και ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός σήμερα. Σίγουρα επηρέασε και ο τραυματισμός του Κακλαμανάκη, που δεν μπορούσε να συνεχίσει. Είναι ο βασικός μας ψηλός και θα μπορούσε να βοηθήσει πολύ.

Δεν φαίνεται κάτι πολύ σοβαρό, αλλά ίσως μείνει κάποιες μέρες εκτός. Δυστυχώς όλες οι ομάδες πρέπει να ζουν με τα προβλήματα”.