Εντυπωσιακή εκκίνηση στο NCAA για την περίοδο 2020/21 έχει κάνει ο γιος του Σκότι Πίπεν, Σκότι Πίπεν Τζούνιορ, ο οποίος είναι δευτεροετής στο Βάντερμπιλτ.

Ο 20χρονος γκαρντ, ύψους 1,90μ., έκανε ρεκόρ καριέρας τα ξημερώματα της Δευτέρας (28/12) με 30 πόντους στη νίκη της ομάδας του επί του Άλκορν Στέιτ με 87-59.

Ήταν η τέταρτη νίκη του Βάντερμπιλτ που έχει προπονητή τον άλλοτε ΝΒΑερ Τζέρι Στάκχαουζ!

Σε έξι αγώνες φέτος στο NCAA ο Σκότι Πίπεν Τζούνιορ έχει μέσο όρο 23,3 πόντους σε 31,7 λεπτά συμμετοχής, ενώ σε 5 από τους 6, πέτυχε άνω των 20 πόντων.

Σουτάρει, με 43,6% στα τρίποντα, 85,4% στις βολές. Δίνει δε, 4,3 ασίστ και παίρνει 2,3 ριμπάουντ ανά αγώνα.

Πέρυσι είχε 12 πόντους μέσο όρο με 36,17% στα τρίποντα.

Δείτε το video με την εμφάνισή του τα ξημερώματα της Δευτέρας, όπου πέτυχε 30 πόντους, κι όχι 32 που γράφει η κάρτα στην εκκίνηση του video: