Το Περιστέρι επικράτησε του Λαυρίου με 76-55 σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας, ο οποίος πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στο κλειστό “Ανδρέας Παπανδρέου”.

Η ομάδα του Νίκου Παπανικολόπουλου βρήκε ρυθμό στη β’ περίοδο, απαντώντας στο προβάδισμα του Λαυρίου με 15-14 στο δεκάλεπτο.

Το ημίχρονο τελείωσε με 36-30 με τον Κάρτερ να έχει 12 πόντους για την ομάδα του Χρήστου Σερέλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Περιστέρι ανέβασε την πίεση στην άμυνα και δημιούργησε τη διαφορά.

Διαιτητές: Τσαρούχα, Ανδρικόπουλος, Καλογερόπουλος Φ.

Τα δεκάλεπτα: 14-15, 36-30, 61-40, 76-55

Περιστέρι (Παπανικολόπουλος): Άρλετζ 14 (1 τριπ.), Γκάντι 2, Σκορδίλης 4, Πέτεγουεϊ 13 (2 τριπ.), Βησσαρίου, Παπαδημητρίου, Μαυροκεφαλίδης 12 (2 τριπ.), Σαλούστρος 11 (1 τριπ.), Τόλα, Αθηναίου 3 (1 τριπ.), Καράμπελας 5 (1 τριπ.), Βασιλόπουλος, Ευσταθιάδης, Τζόουνς 6, Γκρέι 6.

Λαύριο (Σερέλης): Κόνσουλας, Παπανδρέου 5 (1 τριπ.), Κωστόπουλος, Άλστον 4, Ερμείδης 1, Γερομιχαλός, Σταματογιάννης 2, Σάβατζ 3 (1 τριπ.), Μπελ 9, Κάρτερ 17 (2 τριπ.), Λεγκίκας, Μαστρογιαννόπουλος 4, Βουλγαρόπουλος 10.