Το Περιστέρι επικράτησε του Ρεθύμνου με 77-69 σε φιλικό αγώνα ο οποίος πραγματοποιήθηκε στο κλειστό “Ανδρέας Παπανδρέου” το απόγευμα της Παρασκευής (21/09).

Η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη έκανε ένα πολύ καλό πρώτο μέρος, στο οποίο προηγήθηκε με 20-10 (8′) και 38-26 (17′) πριν πάει στα αποδυτήρια με σκορ 41-32.

Η ομάδα του Σταύρου Μυκονιάτη αντέδρασε, προηγήθηκε με 54-53 στο 29′ ενώ η τρίτη περίοδος έληξε ισόπαλη 56-56.

Με επιμέρους σκορ 9-3 στα τέσσερα τελευταία λεπτά το Περιστέρι πήρε τη νίκη με 77-69.

Δείτε στο παρακάτω video μια ωραία συνεργασία Βασιλόπουλου-Σκορδίλη από τον φιλικό με το Ρέθυμνο.

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 41-32, 56-56, 77-69.

Το Ρέθυμνο εξάλλου ανακοίνωσε ότι ο φιλικός του αγώνας με την Χάποελ Ιερουσαλήμ, θα πραγματοποιηθεί στις 12:00 το μεσημέρι της Τρίτης (25/09) προκειμένου η ομάδα από το Ισραήλ να προλάβει την πτήση της επιστροφής στην πατρίδα της.

Ο αγώνας θα γίνει στο κλειστό “Μελίνα Μερκούρη” με ελεύθερη είσοδο για τους φιλάθλους.