Πρωταθλητής Σερβίας ο Ερυθρός Αστέρας που επικράτησε 76-75 στην έδρα της Παρτιζάν στο Game 4 της σειράς για την Kosarkaska Liga! Έφτασε στο τρεμπλ η ομάδα του Μίλαν Τόμιτς μετά το σερβικό σούπερ καπ και την Αδριατική Λίγκα.

Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα κατάφεραν να προηγηθούν με 14 πόντους, παρά την κακή βραδιά των Βάνια Μαρίνκοβιτς και Ράντε Ζάγκορατς στο Aleksandar Nikolić.

Οι παίκτες του Μίλαν Τόμιτς ανέτρεψαν τα δεδομένα στο τρίτο δεκάλεπτο, ισοφαρίζοντας τον αγώνα, ενώ προηγήθηκαν και με 6 πόντους. Κάπως έτσι και σε συνδυασμό με τον κεραυνό που διέκοψε το παιχνίδι, οκτώ λεπτά πριν από τη λήξη, το ντέρμπι φούντωσε!

Τα τελευταία πέντε αγωνιστικά λεπτά ήταν δραματικά, με πολλές εναλλαγές στο σκορ και διαφορετικούς πρωταγωνιστές εκατέρωθεν. Οι Μπαρόν και Νταβίντοβατς έβαλαν στο ματς τον Ερυθρό και ο Αμερικανός γκαρντ έδωσε με lay-up τον τίτλο στην ομάδα του!

Τα δεκάλεπτα: 23-16, 42-34, 52-52, 75-76