Ο Δημήτρης Ιτούδης έστειλε τον Μάικ Τζέιμς στον πάγκο μετά από μόλις τρία λεπτά αγώνα, δεν τον έριξε ξανά στον αγώνα, όμως η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πήρε με 102-86 το ντέρμπι με την Ούνικς Καζάν στη Μόσχα, το απόγευμα του Σαββάτου.

Ο Έλληνας προπονητής της ΤΣΣΚΑ Μόσχας έκανε δριμμύτατες παρατηρήσεις, σε ένα ακόμα επεισόδιο του σήριαλ με τον Τζέιμς, αλλά δεν χρειάστηκε να τον χρησιμοποιήσει ξανά.

Δείτε το περιστατικό στο τρίλεπτο του αγώνα, στο παρακάτω video:

Ο Γουίλ Κλάιμπερν έκανε το καλύτερο φετινό του ημίχρονο με 22 πόντους στο πρώτο 20άλεπτο σε 13,5 λεπτά συμμετοχής και με 4/5 τρίποντα, ενώ τελείωσε τον αγώνα με 24 πόντους.

Δείτε το εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο του Κλάιμπερν:

Από 16 πόντους πέτυχαν Χάκετ και Ουκχόφ και 15 ο Σενγκέλια για την ΤΣΣΚΑ που έφτασε έως τους 19 πόντους διαφοράς (86-67) στην τελευταία περίοδο και νίκησε με το τελικό 102-86 την Ούνικς.

Την έπιασε έτσι στη δεύτερη θέση της κατάταξης στη VTB League με 15-5.

Πρώτη είναι η Ζενίτ με 18-3.

Για την Ούνικς ο Αϊζάια Κάνον πέτυχε 18 πόντους και 13 ο Μόργκαν.

Τα δεκάλεπτα: 21-24, 54-48, 79-66, 102-86