3Χ3 Κομοτηνή

Τα πάντα είναι έτοιμα για το δεύτερο τουρνουά του 3x3GR National Tour. Mετά τη Θεσσαλονίκη, η σκυτάλη περνά στην Κομοτηνή, όπου οι συμμετοχές ξεπέρασαν κάθε προσδοκία.

Όπως αναφέρει η ΕΟΚ:

“Περισσότερες από 70 ομάδες θα πατήσουν το δικό τους “παρκέ” σε κάθε κατηγορία. Το Komotini 2022 – 3x3GR National Tour θα πραγματοποιηθεί το Σαββατοκύριακο 21-22/05/2022 με ομάδες από όλη την Ελλάδα αλλά και το εξωτερικό.

Μπορείτε να βάλετε τα αθλητικά σας και να παίξετε μαζί μας στην Πλατεία Ειρήνης ή ελάτε απλά σε μια γιορτή του μπάσκετ με ρυθμό, πάθος και ξεχωριστή ατμόσφαιρα που κατάφερε να φτάσει από τους δρόμους ως τους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Μόλις δύο μέρες αργότερα (24-25 Μαΐου) δίνουμε ραντεβού στην Καβάλα, στην Πατρεία Ελευθερίας. Είναι δεδομένο πως και το 3ο τουρνουά στο πλαίσιο του 3x3GR-National Tour θα συγκεντρώσει τα βλέμματα. Φτιάξτε την ομάδα σας και δηλώστε κι εσείς συμμετοχή στο τουρνουά της Καβάλας, καθώς οι διαθέσιμες θέσεις είναι πολύ λίγες!

Αρκεί ένα “κλικ” στο εξής link: https://play.fiba3x3.com/events/8b844f54-f188-4aa5-98a5-7d2cf175752c

Σας περιμένουμε!

*Για τις διοργανώσεις του 3x3GR National Tour, οι εγγραφές και οι δηλώσεις συμμετοχής αθλητών και αθλητριών όλων των κατηγοριών υποβάλλονται ηλεκτρονικά μέσω της πλατφόρμας της FIBA (https://play.fiba3x3.com).

Το πρόγραμμα των αγώνων στην Κομοτηνή

Σάββατο 21 Μαϊου

Ώρα Κεντρικό Γήπεδο Β’ Γήπεδο
09:00-09:20 Mixed U11 – Pool A Mixed U11 – Pool C
09:20-09:40 Mixed U11 – Pool B Mixed U11 – Pool D
09:40-10:00 Mixed U11 – Pool A Mixed U11 – Pool C
10:00-10:20 Mixed U11 – Pool B Mixed U11 – Pool D
10:20-10:40 Mixed U11 – Pool A Mixed U11 – Pool C
10:40-11:00 Mixed U11 – Pool B Mixed U11 – Pool D
11:00-11:20 Mixed U11 – Quarter-Final 1 Mixed U11 – Quarter-Final 2
11:20-11:40 Mixed U11 – Quarter-Final 3 Mixed U11 – Quarter-Final 4
11:40-12:00 Men U23 – Pool A Men U23 – Pool B
12:00-12:20 Men U23 – Pool A Men U23 – Pool B
12:20-12:40 Men U23 – Pool A Men U23 – Pool B
12:40-13:00 Men U23 – Pool A Men U23 – Pool B
13:00-13:20 Men U23 – Pool A Men U23 – Pool B
13:20-13:40 Men U23 – Pool A Men U23 – Pool B
16:00-16:20 Men U15 – Pool A Men U15 – Pool B
16:20-16:40 Men U15 – Pool A Men U15 – Pool B
16:40-17:00 Men U15 – Pool A Men U15 – Pool B
17:00-17:20 Women +18 Pool A Women +18 Pool A
17:20-17:40 Women U15 – Pool A
17:40-18:00 Women +18 – Pool A Women U15 – Pool A
18:00-18:20 Women +18 – Pool A Women U15 – Pool A
18:20-18:40 Women +18 – Pool A Women +18 – Pool A
18:40-19:00 Men Open – Pool A Men Open – Pool C
19:00-19:20 Men Open – Pool B Men Open – Pool D
19:20-19:40 Men Open – Pool A Men Open – Pool C
19:40-20:00 Men Open – Pool B Men Open – Pool D
20:00-20:20 Men Open – Pool A Men Open – Pool C
20:20-20:40 Men Open – Pool B Men Open – Pool D
20:40-21:00 Men Open – Quarter-Final 1 Men +35 – Pool A
21:00-21:20 Men Open – Quarter-Final 2 Men +35 – Pool A
21:20-21:40 Men Open – Quarter-Final 3 Men +35 – Pool A
21:40-22:00 Men Open – Quarter-Final 4 Men +35 – Pool A
22:00-22:20 Men +35 – Pool A
22:20-22:40 Men +35 – Pool A

Κυριακή 22 Μαϊου

Ώρα Κεντρικό Γήπεδο Β’ Γήπεδο
09:00-09:20 Men +18 Quest – Pool A Men +18 Quest – Pool C
09:20-09:40 Men +18 Quest – Pool B Men +18 Quest – Pool D
09:40-10:00 Men +18 Quest – Pool A Men +18 Quest – Pool C
10:00-10:20 Men +18 Quest – Pool B Men +18 Quest – Pool D
10:20-10:40 Men +18 Quest – Pool A Men +18 Quest – Pool C
10:40-11:00 Men +18 Quest – Pool B Men +18 Quest – Pool D
11:00-11:20 Mixed U13 – Pool A Mixed U13 – Pool C
11:20-11:40 Mixed U13 – Pool B Mixed U13 – Pool D
11:40-12:00 Mixed U13 – Pool A Mixed U13 – Pool C
12:00-12:20 Mixed U13 – Pool B Mixed U13 – Pool D
12:20-12:40 Mixed U13 – Pool A Mixed U13 – Pool C
12:40-13:00 Mixed U13 – Pool B Mixed U13 – Pool D
13:00-13:20 Mixed U13 – Quarter-Final 1 Mixed U13 – Quarter-Final 2
13:20-13:40 Mixed U13 – Quarter-Final 3 Mixed U13 – Quarter-Final 4
13:40-14:00 Mixed U13 – Semi-Final Mixed U13 – Semi-Final 2
16:40-17:00 Women U15 – Semi-Final
17:00-17:20 Mixed U11- Semi-Final 1 Mixed U11- Semi-Final 2
17:20-17:40 Men U15 – Semi-Final 1 Men U15 – Semi-Final 2
17:40-18:05 Men +18 Quest – Quarter-Final 1 Men +18 Quest – Quarter-Final 2
18:05-18:30 Men +18 Quest – Quarter-Final 3 Men +18 Quest – Quarter-Final 4
18:30-18:50 Men Open – Semi-Final 1 Men Open – Semi-final 2
18:50-19:10 Mixed U13- Final Mixed U11 – Final
19:10-19:30 Men U15 – Final Women U15 – Final
19:30-20:00 Wheelchair exhibition game
20:00-20:10 Prize Ceremony
20:10-20:30 Men Open – Final Men +35 – Final
20:30-20:55 Men +18 Quest – Semi-Final 1 Men U23 – Final
20:55-21:20 Men +18 Quest – Semi-Final 2
21:20-21:40 Women +18 Final
21:40-22:10 Men +18 Quest – Final
22:10-22:30 Τελετή Απονομής

Δείτε το καλεντάρι όλων των διοργανώσεων 3×3 (3x3GR National Tour, 3×3 Endorsed, 3×3 Appoved) ΕΔΩ

ΠροηγούμενοΤo “Her World, Her Rules” σε Λάρισα, Ελασσόνα, Τύρναβο (pics)
ΕπόμενοΜπερτομέου: “Παραμένω CEO της EuroLeague” – Φήμες για Μποντιρόγκα!

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.