Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ ανακοίνωσε επίσημα την απόκτηση του Σον Κιλπάτρικ, ο οποίος στις 29 Νοεμβρίου 2016 είχε κάνει το παιχνίδι της ζωής του, φορώντας τη φανέλα των Μπρούκλιν Νετς.

Οι Νετς εκείνη τη σεζόν είχαν ως βοηθό ανάπτυξης παικτών τον Μάικ Μπατίστ και υποδέχθηκαν στο Barclays Center τους Λος Άντζελες Κλίπερς των Κρις Πολ, Πολ Πιρς και Τζαμάλ Κρόφορντ.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό και η ομάδα της Νέας Υόρκης πήρε τη νίκη στη δεύτερη παράταση με σκορ 127-122, με τον Σον Κιλπάτρικ να πετυχαίνει ρεκόρ καριέρας με 38 πόντους και 14 ριμπάουντ!

Μάλιστα, ο Νεοϋορκέζος σούτινγκ γκαρντ πέτυχε 21 πόντους στην τέταρτη περίοδο και οδήγησε τον αγώνα στο έξτρα πεντάλεπτο. Ο Κιλπάτρικ είχε 6/8 βολές, 10/22 δίποντα και 4/12 τρίποντα, ενώ μάζεψε 14 αμυντικά ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και υπέπεσε σε 5 λάθη σε 46:53 λεπτά συμμετοχής!

Δείτε τα highlights της βραδιάς καριέρας του Κιλπάτρικ στο κεντρικό βίντεο!