Παρουσία του Άλεξ Αντετοκούνμπο που βρέθηκε στο “Παλατάκι”, ο ΠΑΟΚ νίκησε άνετα με 82-66 την Τσολνόκι και έκανε το 3/3 στο FIBA Europe Cup.

Η ομάδα του Μάσιμο Καντσελιέρι δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στην ουγγρική Τσολνόκι στην 3η αγωνιστική του FIBA Europe Cup.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με διαφορά 9 πόντων στο ημίχρονο (41-32) και ήταν καταιγιστικός στο τρίτο δεκάλεπτο (επιμέρους 21-8), φτάνοντας σε μια άνετη νίκη, κάνοντας το 3/3 στη φάση των ομίλων του FEC.

Η διαφορά έφτασε ακόμα και τους 26 πόντους (62-36), για να χαλαρώσει ο ΠΑΟΚ μέχρι το τελικό 82-66.

Κορυφαίος παίκτης του αγώνα ήταν ο Ρόκι Κρούζερ, ο οποίος μέτρησε 15 πόντους και 6 ριμπάουντ, χωρίς να χάσει σουτ (6/6 δίποντα και 1/1 τρίποντο).

Πολύ καλοί ήταν και οι Τζέικ Φόρεστερ (13π.), Σαβάρ Ρέινολντς (11π., 7ασ.), Ντεβόντε Άπσον (10π., 5ρ.).

Στο τέλος πάτησε στο παρκέ και σκόραρε ο 17χρονος Παναγιώτης Λέφας.

Από την πλευρά των ηττημένων, ξεχώρισαν οι Μπόγιαν Σούμποτιτς (21π., 10ρ.) και Φάρντους Αϊμάκ (18π., 11ρ.).

To “παρών”  στο PAOK Sports Arena έδωσε και το νέο απόκτημα του “Δικεφάλου”, Άλεξ Αντετοκούνμπο, ο οποίος χειροκροτήθηκε από τους φίλους του ΠΑΟΚ.

Τα δεκάλεπτα: 24-19, 41-32, 62-40, 82-66