Το Σάββατο θα κριθεί ο τίτλος του Πρωταθλητή στους Παίδες της ΕΣΚΑ καθώς το βράδυ της Πέμπτης, ο Δούκας νίκησε τον Παναθηναϊκό με 75-69 στην παράταση και ισοφάρισε σε 2-2 τη σειρά.

Ένα ακόμα κλειστό παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων, το οποίο κρίθηκε στην παράταση αφού στην κανονική του διάρκεια έληξε 57-57.

Η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων, ήταν καλύτερη στο επιπλέον πεντάλεπτο, στο κλειστό “Παύλος Γιαννακόπουλος” και έστειλε τη σειρά των τελικών στον τελευταίο αγώνα.

Μέχρι στιγμής, τόσο στην κανονική περίοδο (1-1 οι νίκες) όσο και στα δύο ματς των playoffs (επίσης 1-1) κερδίζει μόνο η φιλοξενούμενη ομάδα!

Ο τελευταίος αγώνας διεξάγεται το Σάββατο (18/07, 20:00) στο Δαΐς.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-17, 31-33, 43-45, 57-57 (κ.α.), 69-75 (παρ.)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κορομηλάς, Τηγάνης

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Ραχωβίτσας): Δήμου 23 (1), Καρακώστας 16 (2), Αβδάλας 15 (3), Ντόλγκαν, Μπάλα Κάγιου 6, Κουτσονικόλας 6, Παπαδημητρίου, Παπαϊωάννου, Ματσίρας 2, Ζουγανέλης 1, Γκιομέμος, Σμαραγδάκης.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Δημητρίου): Μαραγκόπουλος, Γεωργόπουλος, Κεσίσογλου 3, Μαντζούκας 6 (1), Δημητρός 17 (2), Δάφνης, Λαγός 11, Μιχελάκης 2, Αναστασόπουλος 12 (2), Κασιμάτης 1, Κορμάς, Κορκόντζελος 23 (2).