Ο Αμύντας νίκησε το Ψυχικό με 85-75 στον Υμηττό το μεσημέρι της Κυριακής, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της Α2 Ανδρών

Με μια πολύ καλή τρίτη περίοδο, όπου πέτυχε 31 πόντους, η ομάδα του Μάη Κωνσταντινίδη έχτισε διαφορά, την οποία κράτησε μέχρι το τελευταίο λεπτό, όταν το Ψυχικό μείωσε σε 81-75 στα 45”.

Ο Ανδρέας Κανονίδης (18π.), όμως πέτυχε 4 συνεχόμενους πόντους έως τα 16” κι οι γηπεδούχοι κράτησαν το ροζυ φύλλο αγώνα.

Ήταν η τρίτη ήττα για το Ψυχικό (7-3) που πλέον είναι πίσω από την Καρδίτσα (8-0), τον Τρίτωνα (8-3) και την Ελευθερούπολη (7-2).

Αμύντας-Ψυχικό 85-75

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Θεοδωρόπουλος-Αναστασίου (Μωϋσιάδης)

Τα δεκάλεπτα: 24-16, 36-33, 67-52, 85-75

Αμύντας (Κωνσταντινίδης): Αβάρε 3 (1), Ζούπας, Τοπάλι 8 (2), Σιούντρης 7, Γκρέκας 10 (2), Βαρδιάνος 12 (3), Κουκουνιάς 11 (3), Γκάτζο 3 (1), Μπέλη 5 (1), Βύρλας 8, Κανονίδης 18 (3).

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Κουκάς 10 (1), Κουφόπουλος 9, Πολυτάρχου 13 (1), Μαλέλης 3, Ουλβίντας 12, Αθανασούλας 7 (1), Αναγνωστόπουλος, Ιορδάνου 21 (2).