Πρωτέας Βούλας

Ο Πρωτέας Βούλας και ο Παναθλητικός πέτυχαν άνετες νίκες και παραμένουν στην κορυφή των δύο ομίλων της Α2 Γυναικών, μετά την ολοκλήρωση της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική των δύο ομίλων:

1ος ‘Ομιλος – Αποτελέσματα

Δαναοί Αργους – Πρωτέας Βούλας 50-88
Εύνικος – ΕΦΑΟΖ Ζωγράφου 47-65
Αθηναϊκός-Αετός Καλλιθέας 66-37
Φοίνικας Πειραιά-ΓΣ Αγίας Παρασκευής 46-54
Πανιώνιος-ΓΣ Ηλιούπολης 61-69 (7/12)

Ρεπό: Αιγέας Χίου

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Δαναοί Αργους – Πρωτέας Βούλας 50-88
Διαιτητές:Τσακιράκη-Λάμπος
Δεκάλεπτα: 15-21, 25-46, 39-65, 50-88
Δαναοί Αργους (Καπετάνιου): Μπενέκη 19(2), Ζαροκώστα 8, Γιανακούλη 2, Μπαρτούτση, Σουλτανίδη, Καπετάνιου, Χατζηκωνσταντίνου, Παναγιωτοπούλου 4, Μάρα, Αρβανίτη 16.
Πρωτέας Βούλας (Τσεμπέρης): Χατζηνικολάου 2, Κήτσιου 4, Θεοδώρου 11 (1), Κολλάτου 12(4), Καζούρη, Χατζηγιακουμή 25(3), Σακελλαρίου 8, Παντέλη 4, Αναστασοπούλου Μ. 8, Καλογερία 3, Κουζούκα, Αναστασοπούλου X. 12.

Εύνικος – ΕΦΑΟΖ Ζωγράφου 47-65
Διαιτητές: Κιουλάφας-Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 10-21, 25-41,34-55, 47-67
Ευνικός (Αντωνόπουλος): Τσιανάκα 2, Σκαματζούρα 2, Παπαδοπούλου 4, Μοίρα 7, Κωστογιάννη, Ισκιόγλου 18(1), Μάρκου 5, Τσέρου 3,
Θεοδωρομανωλάκη 6, Γάκη.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Φατούρος, Κέσσε): Κυρίου, Μπαλαμπάνη, Μούκα, Βαμβακά 8, Ζουρνή 8, Κεσσέ 19(2), Στεφανίδου 19(5), Κουρούβανη 3(1), Κιουρτζίδου, Χόνι, Μυλωνάκη 8, Καραματσούκη.

Αθηναϊκός – Αετός Καλλιθέας 66-37
Δεκάλεπτα: 26-8, 43-19, 53-26, 66-37
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Μήτσα, Κλείτσα 10 (2), Καμμένου 11 (3), Ευμορφοπούλου 8, Κουτσιρίμπα 6 (1), Τριανταφύλλου 5, Καρυοφύλλη, Χελιώτη 17, Οικονομάκη 9 (10 ριμπάουντ)
Αετός Καλλιθέας (Σταυρακόπουλος): Γραμματικού 11 (1), Νάκου, Μηνά 4, Μωραϊτη 2, Σανταμούρι, Κουτσοδήμου 9 (1), Ντυρμίσι, Καραγιαννάκη 11 (1), Κατσοχειράκη, Δρακοπούλου, Τζινλή

Φοίνικας Πειρ.-Αγ. Παρασκευή  46-54
Διαιτητές: Καλογερακης, Παπαγεωργίου
Δεκαλεπτα: 13-13, 23-24,35-39,46-54
Φοίνικας (Αραπης, Καραγανης): Γιγουρτακη, Μαγγίνα 2,Ξεπαπαδεα 7(1), Δανδουλακη Αλ. 6(2), Βράκα 7(1), Καψοκολη 9(1), Κουταλιανού 4, Καρέλα, Οικονομόπουλου 4(1), Δανδουλακη Μαρ. 4(1), Παπαδοπούλου 3(1).
Αγία Παρασκευή (Γκουζινη): Κασδαγλη 4(1),Στούπα 3, Σιγιώργη 6, Κοντογιάννη 12(1), Γρισπου 23(1), Ευαγγελάτου , Πετυχάκη,  Κριμιτζα,Κορμπου 6, Μπεζαϊτη.

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας    15
2. ΕΦΑΟ Ζωγράφου    14
3. ΓΣ Ηλιούπολης    13
4. Πανιώνιος    13
5. Αθηναϊκός    12
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής    11
7. Εύνικος    10
8. Φοίνικα Πειραιά    9
9. Αετός Καλλιθέας    8
10. Αιγέας Χίου    8
11. Δαναοί Αργους    7

*Πρωτέας Βούλας, ΕΦΑΟ Ζωγράφου και ΓΣ Αγίας Παρασκευής έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 15/12)

Αιγέας Χίου-Αθηναϊκός
Αετός Καλλιθέας-Πανιώνιος
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Εύνικος
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Δαναοί Αργους
ΓΣ Ηλιούπολης-Φοίνικας Πειραιά
Ρεπό: Πρωτέας Βούλας

allstarbasket.gr

2ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 58-58(κ.α.), 70-68
Αρης-ΜΕΝΤ 98-43
Ολύμπια Λάρισας-Ασπίδα Ξάνθης 60-67
Παναθλητικός-Απόλλων Καλαμαριάς 75-47
ΑΣ Πανόραμα-Πανσερραϊκός 53-73
Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας 72-66

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Άρης-ΜΕΝΤ 98-43
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Κωνής
Δεκάλεπτα: 32-9, 55-24, 82-33, 98-43
Άρης (Συρόπουλος): Καζαμία, Μαρίνη 26, Τσαμπούρη 2, Νταουντάκη 4, Στεργάκη 2, Ευσταθίου 2, Σλούκα 5(1), Βεντούρα 4, Καρβουνιάδου 17(2), Νάστου 24(2), Κασαπίδη 12, Κυρπιζλίδου.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Μουμτζή, Θώμογλου 6(2), Φειδά, Κουλακιώτη 6, Γιαννουσίου 13, Παπαδοπούλου 7(1), Μπουντούκα 9,
Αβρονιδάκη.

Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου  70-68 παρ. (58-58 κ.α.)
Διαιτητές: Ζαχαριάδης – Νέδογλου.
Δεκάλεπτα: 19-12, 33-20, 46-37, 58-58(κ.α.), 70-68
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Κογκετσίδου, Κιολέογλου 8, Μάντζου, Ντριστέλλα 6, Γκοτζαμάνη 6 (1), Λάππα 10 (1), Μπαγκλαρίδου 9, Μπουμπουλέντρα 6 (1), Καρατάσιου 17 (3), Αρτεμισίου 8, Ζαρκανέλα.
Αναγέννηση Νέου Ρύσιου (Μύρβαλη): Γκόγκου, Μπαλά, Κωστανάκη, Σουλιώτη 7, Τσαλή 7 (1), Καλογρίδου 2, Καλομιτσίνη 16 (1), Κανέλογλου, Βατσιτσίδου 7 (1), Παπαδάκη 15 (2), Κουλουμπή 8, Κοκκίνου 6.

Ολύμπια Λάρισας-Ασπίδα Ξάνθης 60-67
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 18-19, 38-41, 43-56, 60-67
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου, Τσούρβα, Καρτσαμάρη 17(2), Μοδέα, Τέλιου 2, Μπαζούκη 2, Λιάσκου 10, Μιχαηλίδου 18(3), Πατούνη 11(1), Κλεισιάρη.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 14(3), Ευθυμίου 15(4), Μαμαλίγκατζη 10, Φραγκιουδάκη 4, Καραλή 4, Πετρίδου 2, Σουλιώτη 11(1), Βαρελτζή 7.

ΑΣ Πανόραμα-Πανσερραϊκός 53-73
Διαιτητές: Γιατρόπουλος-Γρηγοριάδης
Δεκάλεπτα: 9-18, 18-42, 29-58, 53-73
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 14, Αραμπατζή, Ριτζαλέου 6, Νάκη 3(1), Καζαντζή Σ. 13, Σιακαβάρα 2, Δαιμονάκου 13, Βασλαματζή, Χατζηθεοδώρου 2, Δέλλιου.
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 3(1), Γαϊτάνη 18(3), Τσάντα 12(2), Μπακιρτζίδου, Θανοπούλου 18(1), Πελτέκη 7, Πιτσιάβα 3(1), Γκανάτσιου, Γκέγκα, Δαμιανάκου 6(2), Κεφαλά, Βάννα 6.

Παναθλητικός- Απόλλων Καλαμαριάς 75-47
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 18-14, 45-26, 60-35, 75-47
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 23, Σταμπή 7, Γιαννοπούλου 11, Μπαξεβάνου, Τράντα 6, Σαράντη, Σταματάκη, Μπασσιά 2, Γράψα 3(1), Βαντσιούρη 14(2), Καραμπατζάκη 6, Σιδηροπούλου 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 2, Σιφναίου 6, Φλώρου 8, Ιγγλέζου 10, Καλαντίδου 6, Διαμαντοπούλου 10, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 3(1), Μαϊδάτση, Ζιππίδου.

Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας 72-66
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Αγραφιώτης Β.
Δεκάλεπτα: 28-22, 41-41, 59-57, 72-66
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 4, Τζίκου 1, Σακουλάκη, Λογδανίδου 10(1), Παγκαλίδου, Παπαβασιλείου, Παππά, Γιαννούδη 11, Μυγδαλιά 5, Πετρίδου, Βασιλειάδου 21, Θωμά 20(6).
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 16, Αντωνιάδου 5, Αρσένογλου, Γράψα 18(2), Λάλου, Τζιαμπάζη, Πετρίδου 11(1), Παπαρδέλα 11(1), Πουλάκη, Δεληγιάννη 5, Κουρατόρα.

Η βαθμολογία

1.Παναθλητικός    15
2.Αρης    14
3.Ηρακλής    14
4.Πανσερραϊκός    13
5.Πιερικός Αρχέλαος    13
6.ΑΕ Πυλαίας    12
7.Αναγέννηση Νέου Ρυσίου    12
8.Απόλλων Καλαμαριάς    12
9. Ασπίδα Ξάνθης    11
10.ΜΕΝΤ    9
11.Ολύμπια Λάρισας    9
12.ΑΣ Πανόραμα    9

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 15/12)

ΜΕΝΤ-Ηρακλής
ΑΕ Πυλαίας-Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης-Παναθλητικός
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Πανόραμα
Πανσερραϊκός-Αρης
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.