Οι Έφηβοι της Ρεάλ Μαδρίτης κατέκτησαν για δεύτερη σερί χρονιά και 4η στα πέντε τελευταία χρόνια το ANGT της EuroLeague στο Βερολίνο, αφού λύγισαν στον τελικό τη γαλλική INSEP με 85-84 στην παράταση.

Ο Ντιανιέ ήταν ο “ήρωας” της Ρεάλ στο τέλος, όταν πήρε επιθετικό ριμπάουντ και με 2/2 βολές έκανε το 85-84, ενώ πριν είχε 4/10 από τη γραμμή!

Ο Τραορέ ήταν μοιραίος στο τέλος σπαταλώντας πολύτιμο χρόνο στην επίθεση της INSEP και επιχειρώντας σουτ στη λήξη από τα δέκα μέτρα.

Δείτε τη φάση:

Ο αγώνας πήγε στην παράταση από τρίποντο του MVP του ANGT, Ούγκο Γκονζάλεθ, που με το σκορ στο 73-70 για τους Γάλλους, σούταρε αμέσως μετά από την επαναφορά, μην επιτρέποντας στον αντίπαλο να του κάνει φάουλ, για δύο βολές.

Ο Τροαρέ έχασε την τελευταία προσπάθεια στην κανονική διάρκεια.